V Ostravě odstartovala velká kontrolní bezpečnostní akce, potrvá až do sobotních ranních hodin

V tomto týdnu vyrazilo do terénu 44 asistentů přepravy, 40 revizorů Dopravního podniku Ostrava a 46 strážníků Městské policie Ostrava.

Týmy v doprovodu strážníků budou dbát na bezpečnost cestujících a dodržování přepravních podmínek. V terénu budou v denních i nočních hodinách. Již od začátku tohoto roku udělili revizoři přes 24 tisíc pokut.

Podle dopravního podniku se 13 týmů prioritně zaměří na vytipované úseky a linky s nejvyšším počtem vyloučených pasažérů za posledních šest měsíců. Půjde celkem o 18 linek. Revizoři se zaměří především na centrum města. Dopředu ohlášená kontrolní akce potrvá do sobotních ranních hodin.

„Podobně rozsáhlou akci jsme pořádali naposledy loni na podzim. Cestující si dlouhodobě přítomnost asistentů pochvalují, takže v návaznosti na jejich přání kontroly posilujeme. Letos provedli asistenti přepravy už 387 tisíc kontrol,“ říká generální ředitel a předseda představenstva DPO Daniel Morys.

DPO má v současnosti 90 zaměstnanců přepravní kontrolory. Polovinu tvoří revizoři a druhou asistenti přepravy. Asistenti přepravy zvyšují kvalitu přepravy cestujících, zejména přispívají k bezpečí a pořádku ve vozidlech, informují, pomáhají cestujícím, a to třeba i s nákupem jízdného. V DPO fungují šestým rokem.

Martin Dufek / Dopraváček.eu, zdroj DPO

Leave a Reply

%d bloggers like this: