Středočeský kraj zveřejnil další dopravce pro obsluhu osmi oblastí od 1. prosince 2024

Noví autobusoví dopravci začnou provozovat činnost od 1. prosince 2024 a to po dobu deseti let.

Středočeský kraj zaplatí mezi roky 2024 a 2034 za dopravní obslužnost autobusy ve vybraných částech kraje více než 5,44 miliardy korun. Radní projednali návrh vybraných uchazečů z druhé vlny výběrových řízení na dopravní obslužnost autobusy a doporučili ho schválit i zastupitelům.

Zadávací řízení na nové smlouvy o veřejných službách probíhají ve čtyřech vlnách a v každé z nich bylo soutěženo 8 až 10 oblastí. Předložené nabídky jsou hodnoceny na základě nejnižší nabídkové ceny

 „Jde o dopravce, kteří obstarají oblasti Stochovska, Štěchovicka, Jílovska, Voticka, Brandýska, Sázavska, Kutnohorska a Poděbradska. Pět oblastí bylo zadáno ve společném zadání spolu s hlavním městem Prahou, tři oblasti jsme soutěžili jako výhradní zadavatel. V tomto případě jde o Sázavsko, Kutnohorsko a Poděbradsko,“ jmenuje Petr Borecký, radní pro oblast veřejné dopravy.

Návrh ještě musí schválit krajští zastupitelé a také pražští radní, a to tak, aby mohly být uzavřeny příslušné smlouvy. Dopravce z první vlny schválili krajští radní i zastupitelé v dubnu

Vybraní dopravci:

ČSAD MHD Kladno a.s., Stochovsko

MARTIN UHER, spol. s r.o., Štěchovicko

ARRIVA CITY s.r.o., Jílovsko

ČSAD Benešov s.r.o., Voticko, Sázavsko

ČSAD Střední Čechy, a.s., Brandýsko

ARRIVA autobusy a.s., Kutnohorsko, Poděbradsko

Zdroj: Středočeský kraj, foto: Martin Dufek a Pavel Šejna / Dopraváček.eu

Leave a Reply

%d bloggers like this: