České dráhy zahájily prodej jízdenek na sezónní vlaky k Baltskému moři

České dráhy zahájily prodej jízdenek na letní sezónní vlaky z Bohumína do polských letovisek u Baltského moře.
Do polských letovisek Leba, Hel a Kolobrzeg lze cestovat nočními vlaky provozovanými ve spolupráci ČD a polského dopravce PKP Intercity.

Noční spoj Pirat Bohumín (21:18) – Kolobrzeg (8:16 / 20:21) – Bohumín (7:08) nabízí cestu v klasických oddílech 1. a 2. třídy. Noční vlak Wydmy odjíždí z Bohumína v 19:14 hod. a nabízí cestu na poloostrov Hel (příj. 7:37 hod.), kde má několik zastávek. Jeho jízda končí přímo ve stanici Hel. Další část vlaku jede do letoviska Leba (přij. 7:34 hod.). Z Leby odjíždí vlak v 18:20 hod. a z Helu v 19:00 hod., do Bohumína bude přijíždět v 7:43 hod. Tento spoj nabízí místa v oddílech 1. a 2. třídy a v lůžkových vozech polských železnic PKP Intercity.

Cena jízdenek ve všech relacích je od 578 Kč. Vlaky Pirat a Wydmy jsou v provozu od 23. června do 3. září. Spoje spravuje polský rezervační systém a v některých termínech může být doba předprodeje zkrácená. V Bohumíně jsou možné přestupy z/na spoje do dalších míst v České republice.

Směrem k polskému baltskému pobřeží lze využít také pravidelný denní spoj EuroCity Sobieski, který jezdí z Vídně přes Břeclav, Přerov a Ostravu do Gdaňska, letoviska Sopoty a Gdynie.

Martin Dufek / Dopraváček.eu, zdroj: České dráhy

Leave a Reply

%d bloggers like this: