V Brně poškodili vandalové historickou jednotku, vystavena má být v rámci Dnů dopravní nostalgie

Historická elektrická jednotka řady 560 byla v Brně terčem útoku vandalů. České dráhy část graffiti na vlaku vyčistily a část během nostalgické akce ponechají.

Tuto neděli 18. června bude od 10:00 do 14:00 hodin vystavena na šestém nástupišti brněnského hlavního nádraží v rámci Dnů dopravní nostalgie.

„Část graffiti byla vyčištěna, další část zůstane posprejovaná, aby i návštěvníci nostalgické akce věděli, jak velkým problémem výtvory vandalů jsou a že se jejich řádění nevyhnou jak moderní, tak i historické vlaky.
Na jednotce je také patrné, jak odstraňování graffiti znatelně poškozuje původní lak vlaku,“
uvádí tiskový mluvčí Českých drah Lukáš Kubát.

České dráhy se budou snažit lépe ochránit odstavené vlaky i díky plánovaným investicím do technického zabezpečení perimetrů odstavných míst.

„Výtvory sprejerů nás každoročně stojí miliony korun. Rok co rok navíc zaznamenáváme vyšší aktivitu vandalů. Jen v tomto roce jsme investovali do čištění interiérů a exteriérů zhruba 10 milionů korun. V Brně a okolí tak připravujeme podobná opatření, která zavádíme a budeme zavádět v Praze a středních Čechách. Například ve spolupráci s Policií ČR a bezpečnostními agenturami budeme aktivněji střežit místa, kde k útokům nejčastěji dochází. Plánujeme zde i nasazení hlídky se psem, která se osvědčila v hlavním městě,“ popisuje Jiří Ješeta, člen představenstva a náměstek generálního ředitele ČD pro osobní dopravu.

Martin Dufek / Dopraváček.eu, zdroj a foto: České dráhy

Leave a Reply

%d bloggers like this: