České dráhy varují před silnými bouřkami, mohou omezit provoz

České dráhy v souvislosti s varováním meteorologů varují před velmi silnými bouřkami, větrem a kroupami. Varování tentokrát platí pro většinu krajů.

Cestující by proto měli sledovat aktuální informace o provozu na železnici, např. prostřednictvím webu www.cd.cz/omezeniprovozu nebo v mobilní aplikaci Můj vlak.

„V reakci na výstrahu meteorologů se na případné komplikace chystají také České dráhy. Ve vybraných stanicích budou připraveny zásoby vody a občerstvení pro cestující, kteří by byli v důsledku nepříznivých povětrnostních podmínek nuceni na delší dobu přerušit svou cestu. ČD v souvislosti s varováním ČHMÚ aktivovaly preventivní opatření, posílily dispečink a pohotovostní službu, kterou budou držet zaměstnanci ČD tak, aby mohli v případě potřeby mimořádně nastoupit do služby. Prosíme cestující, aby se na možné komplikace při cestování preventivně připravili a vybavili se na cestu tekutinami, jídlem, případně léky, které pravidelně užívají, a to i v případě cesty na kratší vzdálenost,“ uvádí tiskový mluvčí drah Emanuel Vittek.

Martin Dufek / Dopraváček.eu, zdroj: České dráhy

Leave a Reply

%d bloggers like this: