Pražský Kinobus startuje v pondělí do své šestnácté sezóny

V pondělí 26. června odstartuje v Čakovicích svoji 16. sezónu a až do 7. září 2023 každý večer od pondělí do čtvrtka promítne pod širým nebem snímky z produkce české, evropské nebo americké kinematografie.

Kinobus letos nabídne rekordních 22 filmů v 11 lokalitách v Praze. Projekce začíná vždy po setmění mezi 20:30 a 21:30.

Letošní turné Kinobusu DPP začne v pondělí 26. června 2023 v Čakovicích, na náměstí Jiřího Berana, u stejnojmenné autobusové zastávky, a to projekcí českého filmu Mimořádná událost. Po 10 letech se Kinobus mj. opět zastaví v Suchdole a v Horních Měcholupech, po 5 letech do Kbel a po 2 letech zavítá i do Řep. Kinobus DPP letos nabídne na 11 místech Prahy celkem 44 projekcí a vybírat bude možné z 22 filmů. Celkem 11 filmů bude českého původu. Diváci se můžou dále těšit například na české snímky Ostrov, Děti Nagana, Buď chlap, Život pro samouky, Hádkovi, Přání k narozeninám, Kdyby radši hořelo, Střídavka či Láska hory přenáší.

Druhá polovina filmů bude zahraniční produkce, z kinematografie USA letošní Kinobus nabídne například Top Gun: Maverick. Francouzská produkce bude zastoupena filmy Co jsme komu všichni udělali, či Super-Blb. Španělský film s názvem Dobrý šéf také jistě zaujme nejednoho diváka. Kdo rád zhlédne animovaný film, pak je pro všechny věkové skupiny připraven film Kocour v botách. Letošní turné Kinobusu DPP je zaměřeno spíše na odlehčenější žánry, komedií nabídne celkem 13. Kinobus pro letošní rok dostane novou promítací plochu, projekční technika je nová z loňského roku, tedy návštěvníky čeká kvalitní obraz a čistý zvuk. Kapacita projekcí Kinobusu DPP je 200 míst k sezení a vstupné je vždy zdarma. Projekce začne vždy po setmění mezi 20:30 a 21:30 podle aktuálních podmínek. DPP doporučuje návštěvníkům, aby si při chladnějších večerech vzali s sebou vlastní deky. K zapůjčení jich je letos připraveno 25. Půjčovat se budou za vratnou zálohu 100 Kč.

Na každé projekci si diváci budou moci zakoupit občerstvení. Letos je připraven také nový stánek s občerstvením, který doznal značných změn. Nově v nabídce bude např. dvanáctistupňové pivo Bakalář, prosecco, Aperol spritz, či quesadilla s trhaným masem.

SOS dětské vesničky pomáhají ohroženým dětem

Partnerem Kinobusu DPP jsou i letos SOS dětské vesničky, jedna z nejstarších neziskových organizací v České republice. Diváci mohou přispět dobrovolným vstupným resp. libovolnou částkou do kasičky, která bude na místě vždy během promítání. V loňském roce se při projekcích Kinobusu vybralo téměř 18 tisíc korun.

Martin Dufek / Dopraváček.eu, zdroj: DPP

Leave a Reply

%d bloggers like this: