Během letních prázdnin brněnskou MHD rozsáhlé výluky nečekají

V období letních prázdnin, tedy od 1. července do 3. září, budou linky MHD provozovány podle prázdninových jízdních řádů. Současně nebudou v provozu školní spoje.

Podle generálního ředitele DPMB Miloše Havránka výrazné výlukové činnosti brněnskou MHD během letních prázdnin nečekají. „Veškeré opravy tramvajových tratí, které budeme provádět, budou jen krátkodobé, lokální a budou realizovány především o víkendech. Celkově se bude jednat o práce za téměř 60 milionů korun. Současně se připojíme ke stavebním akcím, které realizují jiné firmy či subjekty.“

Výluka v Masarykově ulici – linky 4 a 9

Od začátku prázdnin bude v pěší zóně v Masarykově ulici pokračovat rekonstrukce povrchu, kterou bude provádět BKOM. DPMB toho využije a v rámci této rekonstrukce vymění na dotčené části ulice kolejovou konstrukci za použití moderních odhlučňovacích prvků. Práce se dotknou tramvajových linek 4 a 9. Linka 4 bude vedena odklonem přes ulici Husovu, tramvaje linky 9 pojedou přes Rooseveltovu a přes Malinovského náměstí.

Další etapa výstavby VMO Tomkovo náměstí – Rokytova – linky 4, x45

V období od 1. července zhruba na půl roku budou pokračovat práce na stavbě VMO v úseku Tomkovo náměstí – Rokytova. Tramvajová linka 4 bude ukončena na Tomkově náměstí, náhradní dopravu do Obřan, mimo pravidelných linek 72 a 75, zajistí autobusy x45 ze Staré osady.

Pokračující výstavba vratné smyčky Pisárky – linka 1, x11, x1

V Pisárkách i nadále probíhají stavební práce na vratné smyčce. Výstavba ovlivní provoz MHD pouze o prodlouženém víkendu 5.- 9. července. V tomto období bude tramvajová linka 1 jezdit odklonem ulicemi Husova a Veveří. V provozu bude náhradní tramvajová linka x11, a to na trase Pisárky – Vozovna Komín a také autobusová linka x1 v úseku Hlavní nádraží – Pisárky.

Martin Dufek / Dopraváček.eu, zdroj: DPMB

Leave a Reply

%d bloggers like this: