České dráhy čekají nápor cestujících, posílí vlaky o další místa

Začátek prázdnin je spojen s větším zájmem o cestování. České dráhy proto chystají posilovat jednotlivé vlakové spoje.

V této souvislosti mají České dráhy připraveny vozy pro operativní posílení dopravy podle zajištěných rezervací v těchto dnech.

Tradičně patří mezi nejvytíženější spoje vlaky z Prahy na Moravu, např. směrem na Slovácko, Valašsko i na Ostravsko. Velmi vytížené jsou ale všechny dálkové linky, tedy i spoje v rámci Čech, konkrétně z Prahy do Českých Budějovic nebo do Plzně a Chebu. Z mezinárodních linek je pak největší zájem o cestování na Slovensko.

České dráhy očekávají nejvíce cestujících v pátek 30. června a také v sobotu 1. července. Více cestující lze očekávat také v úterý 4. července a ve středu 5. července dopoledne a potom na konci týdne v neděli 9. července, kdy se bude část veřejnosti vracet do práce po svátečním a prvním prázdninovém týdnu.

„V souvislosti s koncem školního roku a s nadcházejícími dvěma po sobě jdoucími státními svátky očekáváme zvýšenou poptávku po cestování. Dálkové spoje na páteřních linkách především z hlavního města do regionů proto posílíme o pravidelné posilové vozy a máme připravené i vozy pro operativní posílení dopravy. Dohromady je to až několik tisíc míst navíc,“ říká Jiří Ješeta, člen představenstva a náměstek generálního ředitele pro osobní dopravu.

Přehled obsazenosti a volných míst v jednotlivých spojích u vozů zařazených do rezervačního systému je dostupný u spojů spravovaných českým rezervačním systémem ARES a cestující si je mohou zobrazit v e-shopu nebo aplikaci Můj vlak při zadání volby rezervace místa z plánku. Pokud je většina míst u spoje už označená jako rezervovaná, je třeba počítat s vysokou obsazeností daného vlaku,“ dodává tiskový mluvčí drah Petr Šťáhlavský.

Martin Dufek / Dopraváček.eu, zdroj: České dráhy

Leave a Reply

%d