Jihomoravský kraj podepsal s Arrivou smlouvu na provoz vlaků na třech linkách

Společnost Arriva dnes podepsala se zástupci Jihomoravského kraje smlouvu na zajištění provozu vlaků na třech linkách od prosince roku 2024.

Se změnou jízdního řádu v prosinci 2024 se vlaky rozjedou na linkách S8 Břeclav – Znojmo, S52 Zaječí – Hodonín a S91 Hodonín – Veselí nad Moravou – Vrbovce. U této linky je možnost, pokud dojde k dohodě všech zúčastněných stran, že vlaky pojedou až do slovenské Myjavy. Pro zajištění provozu bude třeba celkem 13 jednotek Stadler GTW 2/6, které ještě před samotným nasazením do provozu projdou modernizací.

„Jsme rádi, že se nám podařilo uspět v dalším regionu, navíc sousedícím se Zlínským krajem, kde už třetím rokem jezdíme na několika linkách. Na zahájení provozu, který bude za rok a půl v prosinci 2024, se už připravujeme,“ říká Daniel Adamka, generální ředitel Arrivy a pokračuje: „Cestující budeme vozit nízkopodlažními a klimatizovanými vlaky Stadler GTW 2/6. Se stejným typem vlaků jezdíme v sousedním Zlínském kraji,“ doplňuje Adamka.

Vlaky budou vybaveny standardně informačním systémem, připojením k internetu nebo zásuvkami na dobíjení drobné elektroniky. Provedeny budou v jednotném barevném schématu Jihomoravského kraje, který cestující znají například už z jednotek Moravia.

Martin Dufek / Dopraváček.eu, zdroj a foto: Arriva

Leave a Reply

%d bloggers like this: