Správa železnic vyčíslila náklady za postrkovou službu přes Havlíčkův Brod. Využilo ji 5 930 nákladních vlaků

Postrková služba Správy železnic byla zavedena od dubna 2021 do 30. června letošního roku na sklonově náročné trati Brno – Havlíčkův Brod – Kutná Hora.

Správa železnic ji zavedla na odklonové trase z Prahy do Brna přes Havlíčkův Brod v souvislosti s rozsáhlou modernizací 1. koridoru přes Českou Třebovou. Celkové náklady byly vyčísleny na 220,5 milionu korun včetně DPH. Postrkovou službu zajišťovala společnost RegioJet, která pro potřebné výkony vyhradila čtyři elektrické lokomotivy, ty byly nepřetržitě k dispozici.

„Na maximální využití vozidel a organizaci práce strojvedoucích dohlížel jeden provozní dispečer. Ve stanicích Brno-Maloměřice a Kutná Hora hl. n. pak připojování a odpojování lokomotiv zajišťovali vyhrazení dopravní zaměstnanci. Přepravní výkon přípřežní a postrkové služby přesáhl miliardu hrubých tunových kilometrů. Pokud by se stejné množství nákladu mělo přepravit po silnici, by bylo zapotřebí 21 milionů plně naložených silničních nákladních souprav,“ uvádí Správa železnic.

Martin Dufek / Dopraváček.eu, zdroj: Správa železnic

Leave a Reply

%d bloggers like this: