Oprava tramvajové trati přeruší od soboty provoz tramvají do Řep

Na devíti různých místech bude Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) v následujících téměř čtyřech týdnech opravovat tramvajovou trať v Plzeňské a Makovského ulici.

Z tohoto důvodu bude od soboty 15. července od zhruba 4:30 do pátku 11. srpna 2023 do cca 4:30 obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku Klamovka – Sídliště Řepy a zavedena náhradní autobusová doprava X9 a X98. Kvůli nezbytným pracím v křižovatce Plzeňské a Radlické ulice bude o tomto víkendu 15. – 16. července a 29. – 30. července 2023 provoz tramvají přerušen v úseku Anděl – Sídliště Řepy. Oprava tratě se dotkne 11 tramvajových linek. Provoz tramvají v Plzeňské ulici bude opět obnoven v pátek 11. srpna 2023 od ranního výjezdu.

V rámci opravy tramvajové tratě v Plzeňské a Makovského ulici DPP vymění opotřebené kolejnice a kolejové oblouky v úseku Klamovka – Kavalírka, v oblasti zastávky Krematorium Motol a v obratišti Sídliště Řepy. Dále vymění kolejové rozvětvení na výjezdu ze smyčky Kotlářka, vybuduje rychlostní výhybku na vjezdu do stejné smyčky a výškově upraví trať před samotnou výhybkou. Kromě toho opraví přechody u zastávek Vozovna Motol a Hlušičkova a vyčistí podloží na trati v Makovského ulici. Také vymění poškozené pražce u přejezdu Plzeňská – Makovského, odvodnění v obratišti Kotlářka, přebrousí kolejnice v celém úseku od křižovatky Plzeňské a Radlické ulice po křižovatku Plzeňské a Jinonické, a také v úseku od zastávky Krematorium Motol po obratiště Sídliště Řepy. V neposlední řadě za dva víkendy zrealizuje výřezy kolejnic v kolejovém rozvětvení v křižovatce Plzeňské a Radlické ulice.

DOPRAVNÍ OPATŘENÍ

Z důvodu opravy tramvajové trati bude od soboty 15. července od cca 4:30 do pátku 11. srpna 2023 do cca 4:30 obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku Klamovka – Sídliště Řepy.Změny tras tramvajových linek

 • Linka č. 4 bude vedena v trase Holyně – Sídliště Barrandov – Na Knížecí. Ve směru Holyně bude obsluhovat i zastávky Anděl v ulicích Plzeňská a Nádražní.
 • Linka č. 5 bude ve směru od Vozovny Žižkov zkrácena do obratiště Smíchovské nádraží.
 • Linka č. 9 bude ve směru od Spojovací ze zastávky Anděl (v Nádražní ulici) odkloněna přes zastávky Na Knížecí a Plzeňka do obratiště Smíchovské nádraží.
 • Linka č. 10 bude zkrácena do trasy Olšanské hřbitovy – Flora – Orionka – Vinohradská vodárna – Náměstí Míru – I. P. Pavlova – Karlovo náměstí – Palackého náměstí – Anděl – Klamovka.
 • Linka č. 11 bude ve směru od Spořilova ze zastávky Biskupcova odkloněna přes zastávky Krejcárek, Palmovka, Bulovka, Kobylisy a Ládví do obratiště Sídliště Ďáblice (nahrazuje linku č. 10).
 • Linka č. 13 bude ve směru od Čechova náměstí prodloužena ze zastávky Olšanské hřbitovy přes zastávky Želivského, Biskupcova a Ohrada do obratiště Spojovací (nahrazuje linku č. 11).
 • Linka č. 15 bude vedena v trase Ústřední dílny DP – Depo Hostivař – Krematorium Strašnice – Želivského – Olšanské hřbitovy – Flora – Olšanské náměstí – Viktoria Žižkov – Hlavní nádraží – Masarykovo nádraží – Náměstí Republiky – Malostranská – Újezd – Anděl (v Nádražní ulici) – Na Knížecí – Smíchovské nádraží (v úseku Ústřední dílny DP – Flora nahrazuje linku č. 16).
 • Linky č. 16 a 21 budou zrušeny.
 • Linky č. 98 a 99 budou ve směru z centra ze zastávky Anděl zkráceny do zastávky Na Knížecí (v ulici Za Ženskými domovy). Ve směru z centra jsou vedeny přes zastávku Anděl v Nádražní ulici, ve směru do centra přes zastávku Anděl v Plzeňské ulici.

DOPRAVNÍ OPATŘENÍ PRO VÍKENDY 15. – 16. ČERVENCE A 29. – 30. ČERVENCE 2023

O víkendech 15. – 16. července a 29. – 30. července 2023 dochází k rozšíření vyloučeného úseku. Provoz tramvají bude obousměrně přerušen v úseku Anděl – Klamovka – Sídliště Řepy.

Většina výše uvedených dopravních opatření zůstává v platnosti. Mění se pouze následující:

 • Linka č. 10 bude vedena v trase Olšanské hřbitovy – Flora – Orionka – Vinohradská vodárna – Náměstí Míru – I. P. Pavlova – Karlovo náměstí – Palackého náměstí – Anděl – Na Knížecí (v ulici Za Ženskými domovy).
 • Zastávka Anděl bude pro směr z centra v Nádražní ulici, pro směr do centra v Plzeňské ulici.

Náhradní autobusová doprava X9 bude v denním provozu o těchto víkendech zavedena v trase Na Knížecí – Anděl – Sídliště Řepy.

Zdroj: DPP

Leave a Reply

%d bloggers like this: