Ostrava pořídí až šest kloubových trolejbusů od Škody

Ostravský dopravní podnik podepsal se Škoda Group smlouvu na dodávku čtyř dvoučlánkových trolejbusů Škoda 27 Tr. V případě zájmu pak může DPO odebrat ještě další dva vozy.

Trolejbusy s karosérii od polského výrobce budou dodány do konce roku 2024. Celková cena za dodávku šesti trolejbusů je více než 97 milionů korun. Jeden vůz vyjde DPO na 16 milionů korun.

Vybaveny budou celovozovou klimatizací, kamerovým systém, včetně kolizní kamery, nejmodernějším informačním systémem, chybět nebude zařízením na počítání cestujících.

„DPO nedávno rozšířil vozový park o 12 nových trolejbusů Škoda 36 Tr, dalších 6 ks uvede do provozu ještě letos. Další nové, větší dvoučlánkové trolejbusy Škoda 27 Tr nahradí vozy Solaris Trollino 15 AC. Cestující budou vozit tam, kde je potřeba větší kapacity. S novými dvoučlánkovými trolejbusy počítáme převážně na lince 104 mezi Michálkovicemi a centrem města. Trolejbusy budou dodány ve třech samostatných dodávkách po dvou kusech, první do konce roku 2024, druhá do ledna 2025 a třetí v případě využití opce do března 2025,“ řekl generální ředitel a předseda představenstva DPO Daniel Morys.

DPO naposledy rozšířil vozový park o nové trolejbusy začátkem letošního roku. Od února začalo postupně cestující v Ostravě vozit 12 nových parciálních trolejbusů Škoda 36 Tr rovněž od společnosti Škoda Group, k nimž zbývá dodat ještě 6 vozů. Cena za jeden vůz byla přes 11 milionů korun. Na šest vozů získal DPO dotaci z Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) ve výši 85 procent. Podnik tehdy z vozového parku vyřadil nejstarší řadu trolejbusů, vozy Škoda 21 Tr.

Podpis smlouvy zástupců DPO a Škoda Group (foto: DPO)

Martin Dufek / Dopraváček.eu, zdroj a označené foto: DPO

Leave a Reply

%d bloggers like this: