Škoda vyrobí 10 obousměrných tramvají pro Bergamo, budou vybaveny i antikolizním systémem

Skupina Škoda Group se může pochlubit další významnou zakázkou. Pro město Bergamo vyrobí 10 obousměrných tramvají a zajistí tříletý full servis.

Dodávka tramvají je součástí větší zakázky, která zahrnuje celý projekt výstavby nové tramvajové trati na klíč. Nová druhá městská tramvajová linka T2 povede z centra města do jeho severozápadní části. Tramvaje jsou speciálně navrženy pro novou trať, která má být vybudována ve městě i mimo něj, a znamenají významnou investici do udržitelné městské dopravy. Dodávky tramvají jsou naplánovány na příští tři roky, což městu Bergamo umožní posílit infrastrukturu veřejné dopravy a uspokojit rostoucí požadavky jeho obyvatel.

Tramvaj ForCity Classic, speciálně upravená pro Bergamo, nastavuje svými výjimečnými vlastnostmi nový standard v městské dopravě. Osvědčená platforma plně přizpůsobená italským podmínkám bude 100% nízkopodlažní a je určena pro osoby se sníženou pohyblivostí (OZP). Nástup cestujících s omezenou schopností pohybu a orientace je usnadněn pomocí automatického vysouvání dveří ovládaného řidičem, které je umístěno u dveří nejblíže místům pro OZP. Toto zařízení překrývá vzdálenost mezi hranou dveří a hranou nástupiště. Obousměrná tramvaj bude mít pět sekcí a tři podvozky, z nichž dva jsou vybaveny trakčními motory.

Ergonomicky navržené stanoviště strojvedoucího nabízí bezkonkurenční pohodlí, zatímco široký výhled z kabiny zvyšuje bezpečnost a přehled o situaci. Tramvaj s maximální rychlostí 70 km/h zajišťuje efektivní a rychlou přepravu. Kabina řidiče i prostor pro cestující jsou vybaveny klimatizací, která poskytuje všem příjemné prostředí po celý rok. Zapojení dálkové diagnostiky umožňuje sledování v reálném čase a proaktivní údržbu. S využitím spolupráce s italskými výrobci jsou v tramvaji použity vysoce kvalitní komponenty, což dokládá závazek Škoda Group k vysoké kvalitě a mezinárodnímu partnerství.

“Tento úspěch na italském trhu je důkazem naší neúnavné snahy o dokonalost a našeho odhodlání uspokojovat měnící se potřeby našich zákazníků. Jsem velmi rád, že si Bergamo vybralo naše osvědčené řešení, které má ještě lepší parametry než předchozí modely. Otevření naší kanceláře ve Florencii v říjnu loňského roku nám umožnilo lépe porozumět italskému trhu a přizpůsobit naše řešení jeho specifickým požadavkům. Ještě více tak zdůrazňujeme závazek Škoda Group poskytovat udržitelná a efektivní dopravní řešení, která přispívají k celkovému prospěchu obyvatel,” prohlásil Jan Harder, President Region West ve Škoda Group.

Zvýšená bezpečnost díky antikoliznímu systému

Zajímavé je, že tyto tramvaje budou jako první z produkce Škoda Group vybaveny pokročilým antikolizním systémem, který zvyšuje bezpečnost a chrání cestující i chodce. Zařazení této převratné technologie je důkazem trvalé snahy skupiny o inovace a upřednostňování bezpečnosti cestujících.

Martin Dufek / Dopraváček.eu, zdroj a foto: Škoda Group

Leave a Reply

%d bloggers like this: