OBRAZEM: V Brně začínají jízdenkové automaty zdobit kresby a díla veřejnosti

Do výzvy na oživení jízdenkových automatů se přihlásilo přes sto zájemců. Polepeno bude v Brně dvaapadesát automatů.

Na výzvu k oživení přístrojů, kterou vyhlásil Dopravní podnik města Brna se letos na jaře přihlásilo celkem 116 zájemců. Dopravce si od akce slibuje menší míru vandalismu na typicky žlutých přístrojích. Kresby, koláže, grafika či básničky se postupně začínají objevovat na jízdenkových automatech po celém městě.

Do výzvy se zapojili jednotlivci, žáci základních škol, ale i profesionální umělci. Výběr konkrétního tématu byl čistě na nich.

Novou podobu tak bude mít třetina brněnských automatů, těch je po celém městě dohromady 156. Polepeny jsou boky přístrojů, součástí každého díla je v horní části i QR kód. Po jeho načtení se v mobilu zobrazí jméno autora, případně další informace.

„Dlouhodobě bojujeme s projevy vandalismu na jízdenkových automatech. Z naší zkušenosti vyplývá, že pokud má daný přístroj polep, vandalové jej tak často neničí. Budeme tedy doufat, že v nové, zkrášlené podobě zůstanou automaty co nejdéle a budou dělat radost cestujícím a kolemjdoucím,“ dodává generální ředitel DPMB Miloš Havránek.

Martin Dufek / Dopraváček.eu, zdroj a foto: DPMB

Leave a Reply

%d bloggers like this: