Stavební práce omezí provoz vlaků mezi Olomoucí a Senicí na Hané, a také směrem na Bruntálem

V souvislosti se stavebními pracemi dochází k omezení provozu na trati 309 v úseku Olomouc hl.n. – Senice na Hané a na trati 310 v úseku Olomouc – Hlubočky – Domašov nad Bystřicí – Bruntál.

Trať 309 Olomouc – Drahanovice

Od 1. srpna od 09:00 nepřetržitě do 21. srpna 2023 do 17:00 hod. bude Správa železnic opravovat trať v úseku mezi Olomoucí hl.n. a Senicí na Hané na trati 309 Olomouc – Drahanovice.

Během výluky budou všechny vlaky v úseku Olomouc hl.n. – Senice na Hané a zpět nahrazeny autobusy, které pojedou podle výlukového jízdního řádu. Osobní vlaky v relaci Olomouc hl.n. – Drahanovice a zpět budou nahrazené v celé své trase. Vlaky, které jezdí z Olomouce přes Senici na Hané až do Prostějova a zpět budou nahrazené autobusy jen v úseku Olomouc hl.n. – Senice na Hané.

„Cestující upozorňujeme, že náhradní doprava bude zajištěna v odlišných časových polohách oproti pravidelnému jízdnímu řádu. Od olomouckého hlavního nádraží bude většina spojů odjíždět zhruba o 30 minut dříve, než obvykle odjíždějí vlaky. V opačném směru bude většina spojů náhradní autobusové dopravy přijíždět k olomouckému hlavnímu nádraží zhruba o 25 minut později než obvykle. V souvislosti s tím prosíme cestující, aby věnovali zvýšenou pozornost plánování své cesty. Cestující upozorňujeme také na to, že během výluky dojde ke změnám i v úseku Senice na Hané – Litovel předměstí na trati č. 307 Červenka – Prostějov. Vlak Os 13802 (Senice na Hané 05:55 – Litovel předměstí 06:35 – Červenka 06:44) během výluky nepojede v úseku Senice na Hané – Litovel předměstí, v úseku Litovel předměstí – Červenka bude zajištěn podle pravidelného jízdního řádu. Pro cestující bude zaveden zvláštní osobní vlak Os 95304 s odjezdem ze Senice na Hané v 7:11 a příjezdem do Litovle předměstí v 7:26. Přesnou polohu zastávek náhradní autobusové dopravy najdou cestující ve výlukovém jízdním řádu a také na webu www.cd.cz/omezeniprovozu. V některých případech jsou zastávky umístěné na hlavních silničních komunikacích v jednotlivých obcích. Zastávku Olomouc-Smetanovy sady nebudou spoje náhradní autobusové dopravy obsluhovat, cestující mohou využít zastávky Olomouc hl.n. nebo Olomouc-Nová Ulice,“ dodává tiskový mluvčí Českých drah Emanuel Vittek

Trať 310 Olomouc – Hlubočky – Domašov nad Bystřicí – Bruntál

  • Z důvodu stavebních prací Správy železnic zajistí České dráhy náhradní autobusovou dopravu (NAD) místo vlaků v těchto úsecích:
  • od 1. srpna od 7:35 nepřetržitě do 9. srpna do 23:59 hod. v úseku Olomouc – Moravský Beroun,
  • od 10. srpna od 00:00 nepřetržitě do 17. srpna 2023 do 23:59 hod. v úseku Hlubočky – Moravský Beroun,
  • od 18. srpna od 00:00 nepřetržitě do 14. srpna 2023 do 23:59 v úseku Hlubočky-Mariánské Údolí – Bruntál.

V první fázi výluky (1. – 9. srpna) budou rychlíky nahrazeny autobusy v úseku Olomouc – Moravský Beroun – Domašov nad Bystřicí a opačně. Železniční stanice Moravský Beroun a Domašov nad Bystřicí budou autobusy obsluhovat v opačném pořadí. Přestup mezi vlakem a autobusem bude zajištěn ve stanici Moravský Beroun. Autobusy pojedou mimo železniční stanici Hlubočky-Mariánské Údolí. Osobní vlaky budou nahrazeny autobusy v úseku Olomouc – Moravský Beroun a Olomouc – Hrubá Voda a opačně. 

Od 10. do 17. srpna budou rychlíky nahrazeny náhradní autobusovou dopravou v úseku Olomouc – Moravský Beroun – Domašov nad Bystřicí a opačně. Železniční stanice Moravský Beroun a Domašov nad Bystřicí budou autobusy za vlaky R obsluhovány v opačném pořadí. Osobní vlaky budou nahrazeny autobusy v úseku Olomouc – Moravský Beroun a Hlubočky – Hrubá Voda. V úseku Olomouc – Hlubočky pojedou tyto vlaky bez omezení.

V poslední fázi výluky od 18. srpna do 14. září budou rychlíky nahrazeny autobusy v úseku Olomouc – Moravský Beroun – Bruntál a opačně. Osobní vlaky budou nahrazeny náhradní autobusovou dopravou v úseku Olomouc – Moravský Beroun – Bruntál a Hlubočky-Mariánské Údolí – Hrubá Voda. V úseku Olomouc – Hlubočky-Mariánské Údolí a Rýmařov – Valšov – Bruntál pojedou osobní vlaky bez omezení.

Ve všech třech fázích výluky bude platit, že cestující ze / do stanic Bystrovany až Hrubá Voda do / ze směru Krnov pojedou vždy přes stanici Olomouc hl.n. Cestující nebudou doplácet rozdíl jízdného. Přeprava jízdních kol bude zajištěna nákladním automobilem u rychlíkových spojů (vyjma R 780). U ostatních spojů NAD přeprava kol zajištěna nebude.

Martin Dufek / Dopraváček.eu, zdroj: České dráhy

Leave a Reply

%d bloggers like this: