DPP bude od pátku opravovat tramvajovou trať mezi Karlovým náměstím a I. P. Pavlova, výluka potrvá deset dní

Dopravní podnik hl. m. Prahy bude od tohoto pátku 11. srpna 2023 provádět nutné opravy tramvajové tratě v Ječné ulici a na náměstí I. P. Pavlova včetně frekventovaných přejezdů přes magistrálu.

Z tohoto důvodu bude od pátku 11. srpna od cca 4:30 hod. do neděle 20. srpna 2023 do zhruba 24:00 hod. obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku Karlovo náměstí – I. P. Pavlova a zavedena náhradní autobusová doprava X10 a X91. Oprava tratě se dotkne tramvajových linek č. 6, 10, 16, 22, 23, 24, 91, 96, 97 a 99, které budou jezdit po změněných trasách. Po oba víkendy bude navíc omezen průjezd po magistrále pro veškerou automobilovou dopravu. O tomto víkendu bude uzavřena část Sokolské ulice (směr z centra), příští víkend pak část Legerovy ulice (směr do centra). Provoz tramvají bude opět obnoven v neděli 20. srpna 2023 od nočního výjezdu.

Tramvajová trať v Ječné ulici a na náměstí I. P. Pavlova, přesněji od křižovatky Karlova náměstí s Resslovou ulicí po křižovatku Jugoslávské ulice s Tylovým náměstím, byla naposledy rekonstruována v roce 1984. V roce 2004 DPP provedl souvislou obnovu s výměnou panelů (tzv. repanelizaci). „Jedná se o jednu z nejdůležitějších spojnic východní a západní části pražské tramvajové sítě, tudíž jednu z nejfrekventovanějších tratí, čemuž odpovídá i její opotřebení. V místech přejezdů přes magistrálu v Legerově a Sokolské ulici se k zatížení od tramvají přidává i zátěž od automobilové dopravy. Na některých místech se bohužel objevují závady jako koroze žlabů velkoplošných panelů a degradace podkladní asfaltové vrstvy, která je pod stávajícími BKV panely. V rámci této plánované opravy musíme na těch nejhorších místech trať rozebrat, BKV panely vyndat, vyměnit podkladní asfaltovou vrstvu a vše opět poskládat zpět, abychom o několik let prodloužili životnost tratě a zajistili bezpečný provoz na ní,“ říká Miroslav Penc, vedoucí jednotky Dopravní cesta Tramvaje DPP, která má na starosti správu a údržbu tramvajové sítě v Praze.

Změny tras tramvajových linek

Linka číslo 6 je rozdělena na dvě části:

  • ve směru od Palmovky je zkrácena do zastávky Karlovo náměstí, dále pokračuje jako linka číslo 16 směr Kotlářka
  • ve směru od Kubánského náměstí je zkrácena do zastávky I. P. Pavlova, dále pokračuje jako linka číslo 10 směr Sídliště Ďáblice.

Linka číslo 10 je rozdělena na dvě části:

  • ve směru od Sídliště Řepy je zkrácena do zastávky Karlovo náměstí, dále pokračuje jako linka číslo 22 směr Bílá Hora
  • ve směru od Sídliště Ďáblice je zkrácena do zastávky I. P. Pavlova, dále pokračuje jako linka číslo 6 směr Kubánské náměstí

Linka číslo 16 je rozdělena na dvě části:

  • ve směru od Kotlářky je zkrácena do zastávky Karlovo náměstí, dále pokračuje jako linka číslo 6 směr Palmovka
  • ve směru od Ústředních dílen DP je ze zastávky I. P. Pavlova odkloněna přes zastávky Bruselská Nuselské schody do obratiště Náměstí Bratří Synků

Linka číslo 22 je v provozu ve dvou variantách trasy:

  • spoje jedoucí ze zastávky Bílá Hora jsou zkráceny do zastávky Karlovo náměstí, dále pokračují jako linka číslo 10 směr Sídliště Řepy
  • spoje vedené v trase Vypich – Nádraží Hostivař jsou v úseku Karlovo náměstí – Koh-i-noor odkloněny přes zastávky MoráňAlbertovOtakarova Bohemians

Linka číslo 23 je ve směru od Královky ze zastávky Karlovo náměstí odkloněna přes zastávky MoráňAlbertov Palackého náměstí do zastávky Karlovo náměstí a dále pokračuje zpět směr Královka.

Linka číslo 24 je ve směru od Vozovny Kobylisy zkrácena do zastávky Florenc.

Linky číslo 9197 99 jsou v úseku Karlovo náměstí – I. P. Pavlova odkloněny přes zastávky MoráňAlbertovNáměstí Bratří Synků Bruselská.

Linka číslo 96 je v úseku Karlovo náměstí – Otakarova odkloněna přes zastávky Moráň a Albertov.

V denním provozu je zavedena tramvajová linka číslo 32 v trase Zvonařka – Bruselská – I. P. Pavlova – Náměstí Míru – Jana Masaryka – Vršovické náměstí – Čechovo náměstí – Koh-i-noor – Slavia-Nádraží Eden – Kubánské náměstí – Průběžná – Na Hroudě – Nádraží Zahradní Město – Zahradní Město.

Náhradní autobusová doprava X10 a X91

V denním provozu bude zavedena náhradní autobusová doprava X10 v trase I. P. Pavlova – Karlovo náměstí.

Martin Dufek / Dopraváček.eu, zdroj: DPP

Leave a Reply

%d bloggers like this: