České dráhy tradičně posílí o posledním prázdninovém víkendu vlakové spoje

V souvislosti s koncem prázdnin a návratem školáků do měst posílí České dráhy poslední prázdninový víkend dálkové spoje.

Posilové vozy pro operativní posílení vlaků budou podle drah připraveny v důležitých železničních uzlech, jako jsou Praha, Olomouc a Bohumín. Silně využité jsou pravidelně linky z Moravy do Prahy ale i v dalších směrech, např. z českých krajů do hlavního města a dále také do velkých měst jako je Brno, Ostrava nebo Plzeň.

„Do vlaků zařadíme plánované posily a budeme mít připravené také vozy pro operativní posilování nejvytíženějších vlaků. Přesto cestujícím doporučujeme včasný nákup jízdenek, zajištění rezervací a využití vlaků mimo přepravní špičku,“ říká Jiří Ješeta, člen představenstva a náměstek generálního ředitele ČD pro osobní dopravu.

Od pondělí 4. září se na tratě vrátí „školní spoje“, jejichž provoz byl o prázdninách přerušen. Žáci a studenti mohou využívat pro cesty do školy zvláštní jízdné se slevou 50 % a ještě výhodnější časové a traťové předplatní jízdenky.

„Například jednorázová jízdenka na 10 kilometrů stojí žáky 15 Kč, při pořízení měsíční jízdenky (20 dní školní výuky, 2 cesty denně) pak vychází cena za jednu cestu na méně než 11 Kč. Výhodnější časové jízdenky Českých drah nebo integrovaných dopravních systémů pro pravidelné cesty např. do zaměstnání mohou využívat i dospělí cestující,“ uvádí mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský.

Martin Dufek / Dopraváček.eu, zdroj: České dráhy

Leave a Reply

%d bloggers like this: