V sobotu vypraví České dráhy nostalgický vlak na Oslavanské historické slavnosti

V čele nostalgického vlaku se čtyřmi historickými vozy pojede dieselová lokomotiva Pilštyk.

Historický vlak vyjede z brněnského hlavního nádraží v 9:28 a do Oslavan dorazí v 10:15. Na cestu zpět do jihomoravské metropole se vlak vydá v 18:50. Během dne nostalgická souprava absolvuje ještě jednu vloženou jízdu, a to z Oslavan do Ivančic a zpět. Z Oslavan odjede ve 12:00 a z Ivančic se bude vracet ve 12:50.

Jízdenky na nostalgický vlak jsou k dostání v předprodeji ve všech pokladnách Českých drah, doprodej pak bude probíhat přímo ve vlaku. Základní jednosměrná jízdenka Brno hl.n. – Oslavany stojí 80 Kč, jízdenka do Ivančic pak 20 Kč. Ve vlaku bude možná také přeprava jízdních kol. Za jízdu vlakem z Brna hl.n. do Oslavan mohou uživatelé mobilní aplikace Vlakem na výlet získat 5 bodů do věrnostního programu ČD.

Hlavní atrakcí sobotního programu v Oslavanech bude od 14 hodin historický průvod městem v čele s králem Přemyslem Otakarem I. a jeho družinou, který bude zakončen slavnostním ceremoniálem na nádvoří zámku. O hodinu později proběhne rytířský turnaj na koních. Součástí sobotního programu budou také ukázky lidových řemesel, dobové tržiště, vystoupení pouličních kejklířů, koncerty a mnoho dalšího. Oslavanské historické slavnosti jsou připomínkou příjezdu krále Přemysla Otakara I. a královny Konstancie do Oslavan během vysvěcení ženského cisterciáckého kláštera Údolí sv. Marie v roce 1228.

Martin Dufek / Dopraváček.eu, zdroj: České dráhy, úvodní foto: ČD Nostalgie

Leave a Reply

%d bloggers like this: