Pivní šalina jezdí v ulicích Brna už 10 let

Dopravní podnik města Brna představil pivní tramvaj v roce 2013.

Unikátní tramvaj s názvem Šalina Pub vypravil poprvé DPMB 7. září 2013 a od té doby speciálně upravený vůz uskutečnil více než 500 jízd, při kterých cestující vypili přes 40 000 půllitrů piva.

Od běžných vozů se odlišuje například zaslepenými druhými a čtvrtými dveřmi, díky čemuž se uvolnil prostor pro nezaměnitelný interiér vozu. Jedná se o přestavěnou tramvaj typu K2R s unikátním designem čela od architekta Patrika Kotase.

„Jsme rádi, že můžeme už deset let obyvatelům Brna i turistům zprostředkovávat tento originální zážitek, který spojuje dva brněnské fenomény – tradici vaření piva a jízdu šalinou,“ uvedl generální ředitel DPMB Miloš Havránek.

Uvnitř šaliny jsou speciálně navržená sedadla a stolky, aby se zde mohli cestující také občerstvit a užít si výhled na město. Vůz nabízí celkem 38 míst k sezení a 17 ke stání. Zajímavým prvkem jsou pak praktické držáky na pivo, díky kterým se při jízdě nápoj nepřevrhne. V zadní části tramvaje je výčepní pult, který umožňuje čepovat najednou dva druhy piva z pivovaru Starobrno. V tramvaji nechybí ani základní restaurační vybavení, jako je lednička, kávovar a mikrovlnná trouba, díky čemuž si návštěvníci mohou vychutnat i jiné nápoje než pivo a také se občerstvit. Samozřejmostí je připojení k internetu, audio a video systém i toaleta.

Tramvaj si mohou zájemci pronajmout na soukromé a firemní akce na webu www.salina-pub.cz.

Interiér speciálně upraveného tramvajového vozu (foto: DPMB)

Martin Dufek / Dopraváček.eu, zdroj: DPMB

Leave a Reply

%d bloggers like this: