Oprava tramvajové křižovatky Flora omezí v následujících týdnech provoz, práce se rozdělí do dvou etap

Práce na první etapě, ve směru od Korunní ulice, budou zahájeny od pondělí 18. září 2023 od brzkých ranních hodin a potrvají do pátku 29. září 2029 do 24:00. Druhá etapa začne od pátku 30. září od cca 4:30 do pátku 6. října 2023 do zhruba 24:00 hod.

1. ETAPA OPRAVY KŘIŽOVATKY FLORA – VÝLUKA PROVOZU TRAMVAJÍ FLORA – NÁMĚSTÍ MÍRU

Z důvodu opravy tramvajové trati bude od pondělí 18. září od cca 4:30 do pátku 29. září 2023 do zhruba 24:00 obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku Flora – Náměstí Míru.

Změny tras tramvajových linek

· Linka č. 10 bude ve směru od Sídliště Ďáblice ze zastávky Flora odkloněna přes zastávky Radhošťská, Jiřího z Poděbrad, Vinohradská tržnice, Muzeum, I. P. Pavlova (v Bělehradské ulici) a Bruselská do zastávky Zvonařka.

· Linka č. 13 bude zrušena.

· Linka č. 16 bude ve směru od Ústředních dílen DP ze zastávky Flora odkloněna přes zastávky Radhošťská, Jiřího z Poděbrad, Vinohradská tržnice, Muzeum, I. P. Pavlova (v Bělehradské ulici) a Bruselská do obratiště Náměstí Bratří Synků.

· Linka č. 23 bude ve směru od Královky ze zastávky Karlovo náměstí odkloněna přes zastávky Moráň, Albertov a Palackého náměstí do zastávky Karlovo náměstí a dále bude pokračovat zpět směr Královka.

· Linka č. 24 bude ve směru od Vozovny Kobylisy zkrácena do zastávky Florenc.

· Linka č. 91 bude rozdělena na dvě části:

– ve směru od Divoké Šárky bude zkrácena do zastávky I. P. Pavlova

– ve směru od Radošovické bude ze zastávky Flora odkloněna přes zastávky Radhošťská, Jiřího z Poděbrad, Vinohradská tržnice a Muzeum do zastávky I. P. Pavlova (v Bělehradské ulici).

V denním provozu bude zavedena tramvajová linka č. 30 v trase Sídliště Řepy – Motol – Kotlářka – Kavalírka – Anděl – Zborovská – Palackého náměstí – Karlovo náměstí – I. P. Pavlova – Náměstí Míru – Jana Masaryka – Čechovo náměstí.

Náhradní autobusová doprava není zavedena.

Změny v provozu autobusů

Pro zlepšení dopravní obslužnosti v oblasti Vinohrad bude v části své trasy (v úseku Viktoria Žižkov – Koh-i-noor) posílena autobusová linka č. 101.

2. ETAPA OPRAVY KŘIŽOVATKY FLORA – VÝLUKA PROVOZU TRAMVAJÍ RADHOŠŤSKÁ – OLŠANSKÉ HŘBITOVY

Z důvodu opravy tramvajové trati bude od pátku 30. září od cca 4:30 do pátku 6. října 2023 do zhruba 24:00 obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku Radhošťská – Olšanské hřbitovy.

Tato etapa opravy se dotkne tramvajových linek č. 5, 10, 11, 15, 16, 23, 91 a 98, které budou jezdit po změněných trasách, linka č. 13 bude zrušena. V denním provozu DPP zavede tramvajovou linku č. 31.

DPP rovněž zavede náhradní autobusovou dopravu: v denním provozu linku X11 v trase Želivského – Flora – Radhošťská a v nočním provozu linku X91 v trase Želivského – Flora.

Martin Dufek / Dopraváček.eu, zdroj: DPP

Leave a Reply

%d bloggers like this: