Ostravský dopravní podnik dovybaví všechny vozy kamerovým systémem

Kamerami se záznamem dovybaví Dopravní podnik Ostrava 127 autobusů, 10 trolejbusů a 6 tramvají.

V nejbližších dnech podepíší zástupci DPO smlouvu s dodavatelem kamerového systému. Vítězem zakázky za více než 22 milionů korun je společnost Master IT a.s.

Celkem bude do všech vozů instalováno cca tisíc kamer. Každý dovybavený 12metrový autobus bude mít pět kamer, stejně i každý trolejbus. Na jednu velkokapacitní tramvaj připadne kamer deset, aby byl pro zvýšení bezpečnosti cestujících pokrytý prostor uvnitř celého vozidla. Každé vozidlo bude mít i dvě kamery monitorující prostor před a za vozidlem. Instalace by měla proběhnout do několika měsíců.

„Bezpečnost cestujících v MHD je pro nás prioritou. Věříme, že právě tímto krokem přispějeme k jejímu zvýšení. Že jsou kamery pro naše cestující důležité, ukazují i každoroční průzkumy, kdy 99 procent cestujících naši strategii vítá, více než 89 procent z nich kamery dokonce považuje za klíčový prvek bezpečnosti při cestování MHD, druhým je přítomnost asistentů přepravy,“ uvádí Michal Otava, ředitel nákupu a investic DPO a dodává: „Nové kamery nabídnou ještě kvalitnější obraz. Budou také připraveny pro případné budoucí propojení se systémem GENETEC. Ten je nyní používán u městských kamer například na zastávkách a umožňuje online náhled.“

DPO pravidelně pořádá mimořádné noční bezpečnostní akce asistentů přepravy a strážníků Městské policie Ostrava. Jedna z nich proběhne i v noci z pátku 22. září na sobotu 23. září 2023. Mimořádných nočních bezpečnostních akcí, kdy asistenti přepravy a strážníci vyrážejí do vozů a na zastávky MHD nad rámec běžných kontrol, proběhlo od začátku roku už šest. Tentokrát se dvanáct asistentů přepravy a šest strážníků zaměří na úsek mezi zastávkami Křižíkova a Karolina v centru města.

Martin Dufek / Dopraváček.eu, zdroj: DPO

Leave a Reply

%d bloggers like this: