Brno hledá nové řidiče, nabízí náborový příspěvek 100 tisíc korun

Dopravní podnik města Brna nabízí pro všechny, kteří nastoupí po prvním říjnu do kurzu řízení autobusu, tramvaje nebo trolejbusu náborový příspěvek 100 tisíc korun.

V platnosti zůstává i náborový příspěvek 150 tisíc korun pro nové řidiče autobusu, kteří již vlastní řidičské oprávnění skupiny D a průkaz profesní způsobilosti.

Kurzy pro nové řidiče autobusů, trolejbusů i tramvají, otevře dopravce po Novém roce. „Náborový proces trvá jeden až dva měsíce, proto doporučujeme, aby se zájemci na naše osobní oddělení hlásili co nejdříve. Ještě před začátkem kurzu musí absolvovat dopravně-psychologické vyšetření a lékařské prohlídky,“ uvedla Vlasta Jánská, vedoucí personálního odboru DPMB. V závislosti na trakci kurzy trvají 2-4,5 měsíce, už během nich ale pobírají jejich účastníci mzdu.

Příspěvek 100 tisíc korun Dopravní podnik města Brna novým řidičům vyplatí ve dvou splátkách. Šedesát tisíc korun dostanou po skončení kurzu nebo zkušební doby a čtyřicet tisíc po odpracovaném roce.

Nábor nových zaměstnanců dopravní podnik podpoří i zevnitř firmy. Finanční odměnu ve výši 10 tisíc korun získají i stávající pracovníci, kteří doporučí nového kolegu – zatím řidiče, ale v budoucnu i jiné profese.

Brněnský dopravní podnik zaměstnává 1400 řidičů. Průměrná nástupní mzda včetně přesčasů je téměř 40 tisíc korun, průměrná mzda všech řidičů je 43 tisíc korun.

Martin Dufek / Dopraváček.eu, zdroj: DPMB

Leave a Reply

%d bloggers like this: