Slovenské dráhy představily novou halu THÚ v depu Nové Zámky

Železničná spoločnosť Slovensko představila novou halu střediska technicko-hygienické údržby (THÚ).

Střediska THÚ provádí čištění exteriéru i interiéru vlaků, ale jsou určeny i pro malé opravy a technické prohlídky vlaků.

Dosud byly služby THÚ realizovány na více pracovištích uzlových stanic a byly ve velké míře omezeny povětrnostními podmínkami, protože šlo o otevřené prostory nebo prostory přímo na kolejišti železničních stanic.

Všechno se tak bude odehrávat na jednom místě díky vybudování nové haly provozního ošetření souprav, myčky vozů, kolejí pro čištění toalet, nových rozvodů inženýrských sítí, jakož i nezbytných nových technologií pro danou činnost technické a hygienické údržby železničních kolejových vozidel. Velkou výhodou střediska THÚ je čištění exteriéru i interiéru vozidel i snadná technická údržba ve smyslu technických prohlídek a zabezpečení vlaků před jízdou i za nepříznivých povětrnostních podmínek.

„Sme veľmi radi, že naši pracovníci údržby budú mať konečne podmienky na prácu v tom najvyššom štandarde, pretože strediská technicko-hygienickej údržby sú vlajkovými loďami nielen v oblasti ľahkej technickej údržby, ale aj čistenia interiérov a exteriérov vlakov. Tieto moderné pracoviska výrazne zvýšia úroveň a komfort práce zamestnancov, ktorí tieto činnosti už roky vykonávajú v improvizovaných podmienkach, často pod holým nebom“, uvedl Roman Koreň, předseda představenstva a generální ředitel ZSSK.

Martin Dufek / Dopraváček.eu, zdroj a foto: ZSSK

Leave a Reply

%d bloggers like this: