VÝLUKA METRA C / Pondělí 11.7.2016

Dne 10.7. vyvrcholila výluka metra C, která od 2.7. probíhala v úseku Roztyly - Pankrác, ale ovlivnila celou jižní část linky, pojďme si ji tedy trochu zrekapitulovat.

Samotná linka C byla provozována ve třech variantách a to v úsecích Háje - Roztyly, kde jezdily kyvadlově dvě soupravy, v úseku Pankrác - Pražského povstání, kde jezdila kyvadlově souprava jedna a konečně v úseku Pražského povstání - Letňany, kde se jezdilo normálně. Náhradou za vyloučený úsek bylo posílení linek 125, 135, 213, 253 a několika dalších a zavedení třech výlukových linek nazvaných XC, XCR a 800.

Linka XC byla klasickou náhradní zastávkovou linkou, která byla vedena v úseku Roztyly - Pražského povstání, linka XCR byla expresní linkou, jež byla vedena ve stejném úseku, jen zrychleně, a linka 800 byla posilovou zrychlenou linkou ve špičkách a byla vedena v úseku Háje, resp. Modrá škola - Pražského povstání. Všechny výlukové linky byly obsluhovány výhradně kloubovými vozy a kromě linky XC na ně byly nasazovány i vysokopodlažními vozy Karosa B941/E a B961. Níže se můžete podívat na fotografie z linek 213, XC, XCR a 800.

(MS)