Informační portál o veřejné dopravě

UŽ PŘÍŠTÍ TÝDEN SE OTEVŘOU BRÁNY VELETRHU CZECHBUS

9. ročník tradičního středoevropského veletrhu autobusů, hromadné dopravy, garážové a servisní techniky CZECHBUS 2019 provází v letošním roce řada novinek. Tou nejzásadnější je změna místa konání, kterým je moderní výstaviště PVA EXPO PRAHA, nabízející vystavovatelům komfortnější podmínky a větší expozice. Největším lákadlem jsou opět novinky a trendy vystavujících firem. Veletrh CZECHBUS proběhne ve dnech 26. – 28. 11. 2019.

Dle statistik Svazu dovozců automobilů bude letošní rok opět velmi úspěšný na poli prodeje autobusů. Tento pozitivní trend se odráží i na účasti vystavovatelů, kterých letos evidujeme nejvíce za posledních 5 let. Motivuje je k tomu nejen nové, modernější a po všech stránkách komfortnější místo konání veletrhu v PVA EXPO PRAHA, ale také fakt, že zde budou moci svým potenciálním zákazníkům ukázat mnoho novinek“ hodnotí letošní CZECHBUS Vanda Petrov, ředitelka veletrhu. Na jediném B2B veletrhu tohoto oboru v ČR se letos představí celkem 103 vystavovatelů, 94 autobusů, a to vše na hrubé výstavní ploše více jak 11 000 m2.

Vystavovatelé představí řadu novinek

Společnost SCANIA vystavuje modely Scania Citywide LE a Scania Touring HD12. Citywide je městský autobus, který vyniká svou variabilitou. Může být postaven v délkách od 11 do 18 m. O pohon se stará sedmilitrový nebo devítilitrový vznětový motor, který je schopen spalovat až 100% bionaftu. Vozidlo je mimo jiné vybaveno individuálním osvětlením a výdechy klimatizace pro každé sedadlo, bezpečnostními pásy, otočným sedadlem řidiče, bezpečnostní kabinou, integrovanou rampou a místem pro invalidní vozík. Populární model Scania Touring zase nabízí bezkonkurenční poměr cena/výkon a lze využít na celou škálu obchodních příležitostí. Velkou pozornost pak určitě přiláká i autobus české hokejové reprezentace Scania Interlink HD.

ISUZU VISIGO se poprvé objevilo na českém trhu v srpnu 2014, od té doby autobus dozrál a zbavil se porodních potíží a úspěšně se infiltruje do dopravního prostředí. Od roku 2019 nabízí TURANCAR inovovaný model ISUZU VISIGO HYPER, vybavený nově motorem CUMMINS s výkonem 320 koní a automatizovanou převodovkou ZF Ecolife. VISIGO dlouhé 9,5 metru je komfortní víceúčelový turistický autobus, vhodným zejména pro incomingovou dopravu.

Na letošním ročníku veletrhu dále představí společnost Rošero dva midibusy FIRST na podvozcích IVECO Daily 70C18 – městský midibus se sníženou podlahou pro lehčí nástup cestujících na invalidním vozíku a luxusní turistický midibus. Společnost dodává do celé Evropy vozidla s dieslovým pohonem, pohonem na zemní plyn a plně elektrické midibusy.

Společnost SOR Libchavy, zaměřující se na výrobu autobusů s akcentem na levný provoz, určených nejen pro tuzemské odběratele, ale i trhy zemí EU nabízí standardní vozy o délkách 8,5; 9,5; 10,5; 11; 12; 12,5 metrů a článkové o délce 18,75 metrů. Postupně začala vyrábět i autobusy s pohonem na stlačený zemní plyn, elektrobusy a trolejbusy.

100% nízkopodlažní autobus upravený pro přepravu imobilních, sedících osob a vozíčkářů představí na veletrhu společnost Mave. Nízká a rovná podlaha umožňuje bezproblémový nástup, průchod vozidlem a lehkou manipulaci s invalidním vozíkem. Společnost vyrábí také vyhlídkové autobusy a automobily pro prohlídky center měst. Jsou vybaveny shrnovací střechou, spouštěcími okny a jsou určeny pro celoroční provoz. Vestavbami sedadel upravují dodávková vozidla až pro 9 osob. Nabízí i úpravu a vybavení nákladového prostoru, např. dílenská, prodejní atd. Pro přepravu vozíčkářů upravují automobily typu kombi a van, a to instalací nájezdových plošin a ramp a kotvících prvků do podlahy.

Česká pobočka Dánského výrobce svařovacích strojů Migatronic, bude na CZECHBUSU prezentovat profesionální svařovací stroje pro výrobu a opravy autobusů a jejich dílů. Především podvozku, karosérií, součástí sedaček a pohonných ústrojí. Dále na jejich stánku budou moci návštěvníci spatřit kolaborativního svařovacího robota CoWelder který je určen pro malosériovou výrobu dílů a součástí autobusů z uhlíkových, nerezových, vysokopevnostních ocelí, hliníku a nerezových materiálů.

Další vystavující společností je UNICODE SYSTEMS, která na veletrhu vystaví například řídící systém pro veřejné čerpací stanice – EUROSHOP, samoobslužné tankovací automaty řady Card Manager, centrální řízení sítě čerpacích stanic a další technologie a služby pro čerpací stanice PHM, CNG, myčky, elektro-dobíječky a pod.

Generálním partnerem veletrhu je Dopravní podnik hlavního města Prahy, na jehož expozici v Hale 2D jsou k vidění historické autobusy nebo trenažer, který si mohou návštěvníci vyzkoušet na vlastní kůži. Na venkovní ploše je pak možno dokonce zkusit řídit autobus.

Součástí veletrhu je i Kavárna po tmě, kterou provozuje nadační fond SVĚTLUŠKA a návštěvníci si mohou tento předělaný autobus prohlédnout když po tmě není.

Doprovodný program
ÚTERÝ 26. 11. 2019

9.00-9.30|SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ VELETRHU, Vstupní hala II, Kongresový sál, Pořadatel: ABF, a.s.

9.30 – 10.30|TISKOVÁ KONFERENCE IVECO, Hala 4, sektor B, číslo 02, Pořadatel: Iveco Czech Republic, a. s.

10.45 – 11.15|TISKOVÁ KONFERENCE SOR, Hala 2, sektor B, číslo 05, Pořadatel: SOR Libchavy spol. s r.o.

11.30 – 12.00|KŘEST NOVÉHO AUTOBUSU, Vstupní hala II, Přednáškový sál 4, Pořadatel: Promotým Praha, s.r.o.

9.00 – 12.00|ČESMAD, zasedání Sekce osobní dopravy, Vstupní hala I, Konferenční centrum, sál 1,

Pořadatel: Sdružení automobilových dopravců ČESMAD BOHEMIA, z.s.

9.30 – 15.00|VEŘEJNÁ DOPRAVA „ON-LINE“ 2019, Vstupní hala I, Konferenční centrum, sál 1, Pořadatel: Sdružení pro dopravní telematiku, z.s.

STŘEDA 27. 11. 2019

10.00 – 12.00|Pracovní režim řidiče vozidla určeného pro hromadnou přepravu osob, Vstupní hala II, Přednáškový sál 4, Pořadatel: Centrum služeb pro silniční dopravu

12.00 – 13.00|Technická silniční kontrola vozidel určených pro hromadnou přepravu osob, Vstupní hala I, Konferenční centrum, sál 1, Pořadatel: Centrum služeb pro silniční dopravu

9.00 – 16.00|ELEKTRICKÉ AUTOBUSY PRO MĚSTO VIII, Vstupní hala I, Konferenční centrum, sál 1,

Pořadatel: Ing. Jakub Slavík, MBA – Consulting Services

ČTVRTEK 28. 11. 2019

10.00 – 14.00 | SETKÁNÍ MISTRŮ RENOVACÍ, Vstupní hala II, Přednáškový sál 4, Pořadatel: ABF, a.s.

Čtvrtek, 21. listopad 2019 / Dopraváček, zdroj: ABF, a.s.

PARTNEŘI WEBU

Reklama

FOTOGALERIE

FACEBOOK

TOPlist