ZAJÍMAVOSTI A AKTUALITY - DOPRAVCE ARRIVA

Středočeský dopravce ARRIVA Střední Čechy pořádá  v sobotu 21. září 2019 od 9:00 do 14:00 hodin Den otevřených dveří tradičně v provozovně Králův Dvůr (Pod Hájem 97, Králův Dvůr).  Návštěvníci si mohou prohlédnout zázemí dopravce, stávající vozový park a svézt se historickými vozidly. Chybět nebude ani  kloubový autobus Ikarus 280, RTO Lux nebo Karlštejnbus. Kromě bohatého programu pro děti proběhne krátce po slavnostním zahájení  ocenění řidičů profesionálů.  

Úterý, 10. září 2019 / Dopraváček, zdroj: ARRIVA

Společnost Arriva navýšila od září počet spojů na vlakové lince z Prahy přes Olomouc, Uherské Hradiště a Trenčianskou Teplou do Nitry. Od začátku nového školního roku na této pravidelné lince na Slovensko nasazuje denně dva stálé spoje a navýšila tak jejich počet o pět týdně na celkových čtrnáct. Tento vlakový Arriva Express do Nitry provozuje společnost už déle než tři a půl roku.

Neděle, 8. září 2019 / Dopraváček, zdroj: ARRIVA

Pět nových autobusů Scania Irizar i6s pořídila společnost ARRIVA CITY na linku z Prahy do Teplic. Součástí dodávky je také pětiletý servisní kontrakt, který obsahuje kompletní údržbu předepsanou výrobcem a také krytí všech dalších neočekávaných oprav. Výhodou servisní sítě společnosti Scania je také dostupnost jednotlivých poboček 7 dní v týdnu. Scania Irizar i6s je komfortní autobus jehož primárním určením jsou dálkové linky.

Středa, 4. září 2019 / Dopraváček a Scania Czech Republic, aktualizováno 5.9.2019.

IVECO BUS dosáhl dalšího důležitého milníku předáním čtyřicátého tisícího autobusu řady Crossway společnosti Arriva, k němuž došlo 26. srpna ve výrobním závodě ve Vysokém Mýtě. Jubilejní čtyřicátý tisící Crossway Low Entry Line s motorem Cursor 9 a o délce 14,5 metru je pro výrobní závod ve Vysokém Mýtě významným milníkem. Tento autobus je součástí dodávky dalších patnácti vozů, které si Arriva objednala u IVECO BUS, čímž pokračuje v obnově svého vozového parku.

Středa, 28. srpen 2019 / Dopraváček, zdroj: ARRIVA

Druhým rokem mohou cestující využít Cyklobus Bečva, který vyjíždí na svoji pravidelnou trasu z Přerova přes Lipník nad Bečvou a Litovel na Bouzov. Cyklobus je v provozu od 30. června do 25. srpna v neděle a státní svátky. Provoz na této lince číslo 920845 zajišťuje dopravce Arriva Morava autobusy SOR. Podle informací dopravce je přeprava jízdních kol zajištěna do kapacity přívěsu. Jízdenku s místenkou je možné zakoupit v předprodejní síti skupiny Arriva a na internetových stránkách jizdenky.arriva.cz, případně přímo u řidiče autobusu.

Neděle, 7. červenec 2019 / Dopraváček, zdroj: Arriva

Po dobu prázdnin dojde na pravidelné lince Arriva Express mezi Teplicemi a Prahou ke snížení počtu autobusových spojů, provoz během státních svátků však zůstane zachován. Platnost nového jízdního řádu začíná v pondělí 1. července 2019 a potrvá až do konce srpna.  Arriva tak během prázdnin dočasně vypraví v pracovní dny celkem 22 místo 28 spojů a o víkendech místo 24 spojů o šest méně. O svátcích 5. a 6. července pojedou spoje jako v sobotu. Jízdní řád je k dispozici na webu společnosti Arriva.

Čtvrtek, 27. červen 2019 / Dopraváček, zdroj: ARRIVA

Na příbramském autobusovém nádraží byla ve středu 26. června 2019 slavnostně zahájena první etapa integrace Příbrami do Pražské integrované dopravy. K přestřižení slavnostní pásky došlo krátce po desáté hodině zástupci společností Arriva, ROPID, IDSK, Odboru dopravy Středočeského kraje a města Příbram. Spuštění první etapy integrace bude od soboty 29. června 2019. Systém PID se tak rozšíří o dalších 6 autobusových linek, které nahradí částečně nebo zcela 17 stávajících linek SID.

Čtvrtek, 27. červen 2019 / Dopraváček, zdroj: ROPID

Pět nových elektrických vozidel začalo ve čtvrtek 13. června 2019 jezdit na linkách městské hromadné dopravy v Kutné Hoře. Arriva Východní Čechy pořídila elektrobusy od dvou výrobců. Prvním se stal SOR Libchavy, který dodal tři nízkopodlažní třídveřové vozidla SOR EBN 11. Ty cestujícím nabídnou 30 míst k sezení a dalších 57 ke stání, celková kapacita je tedy 87 osob. Druhý typ je autobus o délce osm metrů, pochází od slovenského výrobce ROŠERO-P a má označení FIRST FCLEI. 

Pátek, 14. červen 2019 / Dopraváček, zdroj: ARRIVA

Dopravce ARRIVA Střední Čechy prodloužil od středy 15. května 2019 autobusovou linku z Železné Rudy až na Špičácké sedlo. Cestující se tak snadněji dostanou k turisty vyhledávanému horskému masivu Špičák. Linka doposud spojovala Železnou Rudu s nástupní stanicí lanovky na Javor-Arber v Bavorsku.

Autobusová linka 000036, v Německu jezdící pod číslem 6081, byla projektována speciálně pro lidi, kteří cestují za dobrodružstvím v přírodě. Tomu bylo přizpůsobeno vybavení autobusů.

Čtvrtek, 16. květen 2019 / Dopraváček, zdroj: Arriva

Dopravce ARRIVA CITY začal ke konci měsíce března přebírat od tuzemského výrobce autobusů SOR Libchavy nové kloubové klimatizované autobusy SOR NB 18. Celkem výrobce SOR Libchavy tehdy předal 25 těchto autobusů. Od 17. května 2019 bude celotýdenně  část těchto autobusů nasazena i na většinu spojů linky číslo 348, která spojuje Neratovice s Prahou.  „Vozidla mají vyšší kapacitu cestujících, jsou vybavena klimatizací, vysokými pohodlnými sedadly a větším počtem LCD obrazovek s informacemi o zastávkách,“ uvedl k těmto nově pořízeným autobusům Daniel Adamka, generální ředitel Arrivy.

Úterý, 14. květen 2019 / Dopraváček

Dopravce ARRIVA CITY začal ke konci měsíce března přebírat od tuzemského výrobce autobusů SOR  Libchavy nové kloubové autobusy. Celkem výrobce SOR Libchavy předal 25 klimatizovaných autobusů. Od května dopravce vypraví dvanáct těchto nových vozidel na linky číslo 332 a 339. Obyvatelé Týnce nad Sázavou, Jílového u Prahy a okolních obcí se tak mohou těšit na nové klimatizované autobusy. S novým autobusem se již cestující mohli na lince číslo 339 svézt např. dne 19.4.2019.

Úterý, 30. duben 2019 / Dopraváček, zdroj: Arriva

Reklama

TOPlist

FACEBOOK

FOTOGALERIE

Ve fotogalerii dopravce ARRIVA PRAHA, ARRIVA PROBO BUS a ARRIVA TEPLICE naleznete fotky vozů do 31.5.2017.
Od 1. června 2017 změnila dopravní společnost Arriva Transport Česká republika svou strukturu .
Dopravce ARRIVA PRAHA a ARRIVA TEPLICE vystupuje pod společným názvem ARRIVA CITY, dopravce PROBO BUS a pražské provozovny Příbram, Sedlčany a Stodůlky nově převzala ARRIVA STŘEDNÍ ČECHY.
Zanikla i společnost OSNADO, která se nově začlenila k dopravci ARRIVA VÝCHODNÍ ČECHY.

ARRIVA TEPLICE

Do 31.5.2017

ARRIVA PRAHA

Do 31.5.2017

ARRIVA PROBO BUS

Do 31.5.2017

ČLÁNKY