ZAJÍMAVOSTI A AKTUALITY - DOPRAVCE ARRIVA

Dopravce ARRIVA Střední Čechy prodloužil od středy 15. května 2019 autobusovou linku z Železné Rudy až na Špičácké sedlo. Cestující se tak snadněji dostanou k turisty vyhledávanému horskému masivu Špičák. Linka doposud spojovala Železnou Rudu s nástupní stanicí lanovky na Javor-Arber v Bavorsku.

Autobusová linka 000036, v Německu jezdící pod číslem 6081, byla projektována speciálně pro lidi, kteří cestují za dobrodružstvím v přírodě. Tomu bylo přizpůsobeno vybavení autobusů.

Čtvrtek, 16. květen 2019 / Dopraváček, zdroj: Arriva

Dopravce ARRIVA CITY začal ke konci měsíce března přebírat od tuzemského výrobce autobusů SOR Libchavy nové kloubové klimatizované autobusy SOR NB 18. Celkem výrobce SOR Libchavy tehdy předal 25 těchto autobusů. Od 17. května 2019 bude celotýdenně  část těchto autobusů nasazena i na většinu spojů linky číslo 348, která spojuje Neratovice s Prahou.  „Vozidla mají vyšší kapacitu cestujících, jsou vybavena klimatizací, vysokými pohodlnými sedadly a větším počtem LCD obrazovek s informacemi o zastávkách,“ uvedl k těmto nově pořízeným autobusům Daniel Adamka, generální ředitel Arrivy.

Úterý, 14. květen 2019 / Dopraváček

Dopravce ARRIVA CITY začal ke konci měsíce března přebírat od tuzemského výrobce autobusů SOR  Libchavy nové kloubové autobusy. Celkem výrobce SOR Libchavy předal 25 klimatizovaných autobusů. Od května dopravce vypraví dvanáct těchto nových vozidel na linky číslo 332 a 339. Obyvatelé Týnce nad Sázavou, Jílového u Prahy a okolních obcí se tak mohou těšit na nové klimatizované autobusy. S novým autobusem se již cestující mohli na lince číslo 339 svézt např. dne 19.4.2019.

Úterý, 30. duben 2019 / Dopraváček, zdroj: Arriva

Reklama

Dopravce Arriva Střední Čechy zařazuje do provozu nové kloubové klimatizované autobusy od výrobce SOR Libchavy. Nová vozidla dopravce nasadí na vytíženou linku číslo 380 mezi Prahou a Berounem.  „Autobusové linky mezi Prahou a Berounem patří v rámci systému integrované dopravy ve Středočeském kraji k jedněm z nejvytíženějších a nasazení těchto nových kloubových autobusů tento stav výrazně odlehčí. Dlouhodobě požadujeme po dopravcích, aby začali pořizovat více kapacitních autobusů, jelikož to pomáhá efektivně posílit vytížené linky, protože např. kloubový autobus má kapacitu až o 50 % vyšší, avšak vícenáklady se u tohoto typu autobusu zvyšují o cca 15 - 20 %,“ uvedl zástupce ředitele pro dopravu a marketing Integrované dopravy Středočeského kraje Martin Jareš.

Neděle, 21. duben 2019 / Dopraváček, zdroj:  Arriva

Cestující se mohou těšit na autobusy značky Scania, SOR a Iveco

Společnost Arriva Transport Česká Republika a.s. obnovuje pravidelně vozový park a pro svou provozovnu na Kladně pořídí do léta dvacet pět nových autobusů využívajících alternativní palivo CNG.  Ve výběrovém řízení vyhráli výrobci Scania, SOR a Iveco. Cestující se tak mohou těšit na čtyři kloubové autobusy značky SOR, devět autobusů značky Scania, které budou  v délce 15 metrů a dvanáct standardních autobusů od výrobce Iveco. Poslední jmenovaný dodá šest vozidel v třídveřovém provedení a druhou polovinu v dvoudveřovém provedení. Nízkopodlažní klimatizované autobusy budou vybaveny venkovním i vnitřním informačním systémem včetně akustických hlásičů pro nevidomé a i možností připojení k Wi-Fi. Nové vozidla tak nahradí staré naftové autobusy.

Neděle, 21. duben 2019 / Dopraváček, zdroj:  Arriva

Během tohoto roku dodá společnost Solaris Bus & Coach S.A. dopravci ARRIVA v Polsku 54 nových autobusů Solaris Urbino 18 s pohonem na stlačený zemní plyn. Nové plynové autobusy budou nasazeny na vybraných linkách ve Varšavě, které dopravce vysoutěžil. Jedná se o první plynové autobusy ve Varšavě. Nyní se cestující v tomto městě mohou setkávat se zhruba 1500 autobusy značky Solaris. 

Čtvrtek, 11. duben 2019 / Dopraváček, zdroj a foto: Solaris Bus & Coach S.A.

Nejvíce těchto nových autobusů bude jezdit v oblasti Neratovicka

Dopravce ARRIVA CITY začal ke konci měsíce března přebírat od tuzemského výrobce autobusů SOR Libchavy nové kloubové autobusy. Celkem má výrobce SOR Libchavy předat 25 autobusů. Klimatizované vozy budou nasazeny na příměstských linkách Pražské integrované dopravy a posílí vozový park provozoven Neratovice, Jílové u Prahy a Malešice. Nejvíce nových kloubových autobusů bude dopravce provozovat v oblasti Neratovicka. Skoro polovina těchto nových „kloubáků“ bude vozit cestující na linkách spojující Neratovice a Prahu.

Pátek, 29. březen 2019 / Dopraváček

Již tři roky provozuje dopravce ARRIVA dva elektrobusy na bezplatných linkách BB1 a BB2 spojující stanici metra Budějovická s multifunkčním areálem BB Centrum. Do pravidelného provozu s cestujícími vyjely tyto vozidla dne 3. února 2016 a od té doby najezdil jeden z elektrobusů přes 67 tisíc kilometrů a druhý vůz z důvodu častějších oprav okolo 55 tisíc kilometrů. Na jednom pořadí linky pak vůz najezdí denně okolo 110 kilometrů.

Neděle, 3. únor 2019 / Dopraváček

Reklama

Již rok slouží cestujícím v Přerově jedenáct autobusů Iveco Crossway LE CITY 12M, které společnost ARRIVA Morava pořídila pro městskou dopravu. Slavnostní předání a křest těchto autobusů se tehdy uskutečnilo dne 10. ledna 2018 u Městského domu v Přerově. Do provozu byly vozy postupně zařazeny od 1. ledna 2018. V závěru loňského roku pak obohatil přerovský vozový park ještě dvanáctý Crossway.

Čtvrtek, 10. leden 2019 / Dopraváček

Dopravce ARRIVA CITY zařadil na přelomu roku do provozu nové autobusy vybaveny dle standardů Pražské integrované dopravy. Vozidla v jednotném nátěru vzoru PID jsou vybaveny celovozovou klimatizací, obrazovkami s informacemi o aktuální trase a novinkou pro cestující jsou také modře zvýrazněná sedadla pro osoby s omezenou schopností pohybu a orientace.

Úterý, 8. leden 2019 / Dopraváček

ARRIVA NASADÍ V ČESKÉM TĚŠÍNĚ NOVÉ AUTOBUSY SCANIA 

Hromadnou dopravu v Českém Těšíně budou od 1.1.2019 nově zajišťovat autobusy Scania Citywide LF. K slavnostnímu představení veřejnosti došlo před městskou radnicí při příležitosti rozsvícení vánočního stromečku. Pátek 30. listopadu byl na náměstí v Českém Těšíně nejen rozsvícen vánoční strom, ale během této slavnosti došlo také na odhalení autobusu Scania. Slavnostního přestřižení pásky se zúčastnil místopředseda představenstva společnosti Arriva Morava Michal Pastrňák, vedoucí oddělení dopravy města Český Těšín Tomáš Hloušek a manažer prodeje autobusů Scania Lukáš Martinů.

Zobrazit celý článek

Sobota, 1. prosinec 2018 / Dopraváček, Zdroj: SCANIA

ARRIVA TRADIČNĚ OCENILA NA DNI OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

ŘIDIČE MILIONÁŘE

Středočeský dopravce ARRIVA Střední Čechy pořádal v sobotu 15. září 2018 od 9. do 14. hodin Den otevřených dveří v provozovně Králův Dvůr. Krátce po zahájení již tradičně ocenil generální ředitel skupiny Arriva Ing. Daniel Adamka spolu s ředitelem Arrivy Střední Čechy Ing. Františkem Soumarem  řidiče milionáře.

Zobrazit celý článek

Neděle, 16. září 2018 / Dopraváček

ARRIVA STŘEDNÍ ČECHY

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ V KRÁLOVĚ DVOŘE

Středočeský dopravce ARRIVA Střední Čechy pořádá v sobotu 15. září 2018 od 9. do 14. hodin Den otevřených dveří v provozovně Králův Dvůr. Návštěvníci si tak mohou prohlédnout technické zázemí dopravce, svézt se historickými vozidly a chybět nebude ani ukázka mytí autobusů v automyčce, která se nachází v areálu dopravce.

Zobrazit celý článek

Středa, 29. srpen 2018 / Dopraváček

ARRIVA ZAŘAZUJE NA KLADENSKU DO PROVOZU NOVÉ AUTOBUSY

Společnost ARRIVA obnovuje pravidelně vozový park a pro svou provozovnu na Kladně pořídila deset standardních nízkopodlažních autobusů Iveco Urbanway 12M CNG a čtyři nové kloubové autobusy SOR NBG 18. Na nová vozidla v hodnotě 97 milionů byla poskytnuta z Evropské unie podpora ve výši 85 % z Integrovaného regionálního operačního programu.

Zobrazit celý článek

Čtvrtek, 5. červenec 2018 / Dopraváček

Reklama

TOPlist

FACEBOOK

FOTOGALERIE

Ve fotogalerii dopravce ARRIVA PRAHA, ARRIVA PROBO BUS a ARRIVA TEPLICE naleznete fotky vozů do 31.5.2017.
Od 1. června 2017 změnila dopravní společnost Arriva Transport Česká republika svou strukturu .
Dopravce ARRIVA PRAHA a ARRIVA TEPLICE vystupuje pod společným názvem ARRIVA CITY, dopravce PROBO BUS a pražské provozovny Příbram, Sedlčany a Stodůlky nově převzala ARRIVA STŘEDNÍ ČECHY.
Zanikla i společnost OSNADO, která se nově začlenila k dopravci ARRIVA VÝCHODNÍ ČECHY.

ARRIVA TEPLICE

Do 31.5.2017

ARRIVA PRAHA

Do 31.5.2017

ARRIVA PROBO BUS

Do 31.5.2017

ČLÁNKY