ZAJÍMAVOSTI A AKTUALITY - DOPRAVCE FLIXBUS

Mezinárodní poskytovatelé mobility FlixBus a skupina Transdev vstupují do exkluzivních jednání o akvizici dálkové autobusové přepravy pod značkou Eurolines. Obě strany budou okolnosti převzetí řešit také s jednotlivými zaměstnaneckými odbory.
Eurolines aktuálně působí ve Francii, Holandsku, Belgii, Španělsku a také v České republice, přičemž nabídka autobusových spojení se týká celkem 25 zemí. Ve vnitrostátní autobusové přepravě ve Francii operuje společnost pod značkou isilines.
FlixBus rozšiřuje svou nabídku v Evropě
Jochen Engert, zakladatel a CEO FlixBusu: „Akvizice jako je tato by mohla upevnit naši pozici jedničky na trhu ve Francii a integrace dopravní sítě Eurolines a isilines by tak mohly umožnit náš další evropský rozvoj. Díky propojení by FlixBus mohl nabídnout ještě komplexnější a rozmanitější služby a dokázal tak oslovit širší publikum. Naším cílem je být první volbou cestovatelů napříč celou Evropou.“

Pondělí, 4. březen 2019 / Dopraváček, zdroj: FLIXBUS

Významnou prodejní spolupráci v únoru startují globální poskytovatel mobility FlixBus a autobusový dopravce TURANCAR. Od 20. února můžete v síti FlixBusu cestovat 40 novými mezinárodními spoji týdně, které obsluhuje slovenský rodinný dopravce s třicetiletou tradicí. Na přímém spojení z Prahy si tak můžete zakoupit jízdenku do nových zastávek na Slovensku, mezi kterými jsou i turisticky atraktivní destinace jako Banská Bystrica, Topoľčany, Piešťany, Nitra a další.
„Máme velkou radost, že díky spolupráci se společností TURANCAR můžeme rozšiřovat nabídku zastávek v naší síti. Slováci pracující v Praze se nyní pohodlně dostanou přímým spojem do řady dalších destinací. V síti se objeví i turisticky oblíbená místa jako lázeňské město Piešťany nebo historická Banská Bystrica,“ uvádí Pavel Prouza, ředitel FlixBusu pro Českou republiku a Slovensko.

Neděle, 24. únor 2019 / Dopraváček, zdroj: FlixBus

Globální autobusový dopravce FlixBus hodnotí rok 2018 jako extrémně růstový, od ledna loňského roku můžete do zelených autobusů nastoupit ve 30 nových zastávkách na území České republiky. Mezi ty nejfrekventovanější patří kromě pražského Florence i nové zastávky v Chomutově, Mostě nebo Zlíně.
FlixBus je známý atraktivními cenami jízdenek i slevovými bonusy a na základě výsledků průzkumu preferencí zákazníků v autobusové dopravě plánuje nabízet výhodné ceny i v letošním roce.

Pondělí, 14. leden 2019 / Dopraváček, Zdroj: FlixBus

Reklama

PARTNEŘI WEBU

FACEBOOK

Alza nabízí:
TOPlist