ZAJÍMAVOSTI A AKTUALITY - DOPRAVCE FLIXBUS

Třikrát týdně z České republiky na Ukrajinu do měst Kyjev, Žitomír, Rovno a Lvov. FlixBus zahájil novou spolupráci s předním ukrajinským autobusovým dopravcem Gunsel a spolu s novou spoluprací přichází i akční cena pro limitovaný počet jízdenek na této mezinárodní lince za 125 Kč, dostupná v mobilní aplikaci a na webu www.flixbus.cz. Zvýhodněná cena platí pro cesty mezi 19. srpnem a 30. listopadem a v prodeji je do čtvrtka nebo do vyprodání kapacity zvýhodněných jízdenek. První spoj tak vyráží ze Žitomíru do Prahy v pondělí 19.8.2019.

Pondělí, 19. srpen 2019 / Dopraváček, zdroj: FlixBus

Z autobusového nádraží v Praze na Florenci vypraví dopravce FlixBus 1600 spojů týdně. V loňském roce se jednalo o 750 odjezdů týdně. Nejvíce jich míří do českých regionů, Polska a Německa. Nejčastějšími destinacemi cestujících z Prahy je Brno, Berlín a Vídeň. Nejdelší přímý spoj jede 1352 kilometrů až do rumunské Bukurešti. Praha byla do sítě zeleného dopravce přidána v roce 2015.

Středa, 3. červenec 2019 / Dopraváček, zdroj: FlixBus

od 31. května 2019 zavádí FlixBus nové noční spojení  v trase Praha – Příbram – Písek – České Budějovice – Linec – Salzburg – Terst – Koper – Portorož – Umag – Poreč – Rovinj – Pula. Autobusy vyjedou  vždy v pátek a v neděli tam a v sobotu a v pondělí zpátky. Nově dopravce přidává i každodenní spojení do italských Benátek přes turisticky oblíbený Salzburg.  „Letní spojení mezi Českou republikou a Chorvatskem patří každoročně mezi nejpoptávanější. Noční spoje mají tu výhodu, že za dvě noci cesty ušetříte za ubytování a ráno se probouzíte v cílové destinaci. Mezi atraktivní destinace na našem novém spoji budou bezesporu patřit kromě Puly i Umag, Rovinj nebo Portorož ve Slovinsku,“ říká mluvčí FlixBusu Martina Čmielová.

Neděle, 26. květen 2019 / Dopraváček, zdroj: FlixBus

Mezinárodní poskytovatelé mobility FlixBus a skupina Transdev úspěšně ukončili vyjednávání o prodeji  dálkové autobusové přepravy pod značkou Eurolines a isilines. Jednání o prodeji začala 4. března a ukončena byla 30. dubna 2019. Obchodní aktivity i značky Eurolines a isilines nyní oficiálně patří FlixBusu. Zahrnuje to všechny aktivity Eurolines na trzích ve Francii, Holandsku, Belgii, Španělsku a také v České republice, přičemž nabídka autobusových spojení se týká celkem 25 zemí.

Čtvrtek, 2. květen 2019 / Dopraváček, zdroj: FlixBus

Reklama

Přímé spojení Zlína s Mnichovem a krakovský a mostecký expres

Dvě nová mezinárodní a jedno vnitrostátní spojení nabídne od 11. dubna zelený autobusový dopravce FlixBus. Denně začne jezdit na trase mezi Zlínem a Mnichovem se zastávkami v Kroměříži, Brně, Českých Budějovicích a dalších českých městech. Krakovský expres přímo propojí Plzeň a Krakov s jedinou zastávkou v Praze. FlixBus také od dubna navýší počet spojení na trase mezi Prahou a Mostem a na nových spojích změní pořadí zastávek. 

Sobota, 30. březen 2019 / Dopraváček, zdroj: FLIXBUS

Reklama

Mezinárodní poskytovatelé mobility FlixBus a skupina Transdev vstupují do exkluzivních jednání o akvizici dálkové autobusové přepravy pod značkou Eurolines. Obě strany budou okolnosti převzetí řešit také s jednotlivými zaměstnaneckými odbory. Eurolines aktuálně působí ve Francii, Holandsku, Belgii, Španělsku a také v České republice, přičemž nabídka autobusových spojení se týká celkem 25 zemí. Ve vnitrostátní autobusové přepravě ve Francii operuje společnost pod značkou isilines.

Pondělí, 4. březen 2019 / Dopraváček, zdroj: FLIXBUS

Významnou prodejní spolupráci v únoru startují globální poskytovatel mobility FlixBus a autobusový dopravce TURANCAR. Od 20. února můžete v síti FlixBusu cestovat 40 novými mezinárodními spoji týdně, které obsluhuje slovenský rodinný dopravce s třicetiletou tradicí. Na přímém spojení z Prahy si tak můžete zakoupit jízdenku do nových zastávek na Slovensku, mezi kterými jsou i turisticky atraktivní destinace jako Banská Bystrica, Topoľčany, Piešťany, Nitra a další. „Máme velkou radost, že díky spolupráci se společností TURANCAR můžeme rozšiřovat nabídku zastávek v naší síti. Slováci pracující v Praze se nyní pohodlně dostanou přímým spojem do řady dalších destinací. V síti se objeví i turisticky oblíbená místa jako lázeňské město Piešťany nebo historická Banská Bystrica,“ uvádí Pavel Prouza, ředitel FlixBusu pro Českou republiku a Slovensko.

Neděle, 24. únor 2019 / Dopraváček, zdroj: FlixBus

Globální autobusový dopravce FlixBus hodnotí rok 2018 jako extrémně růstový, od ledna loňského roku můžete do zelených autobusů nastoupit ve 30 nových zastávkách na území České republiky. Mezi ty nejfrekventovanější patří kromě pražského Florence i nové zastávky v Chomutově, Mostě nebo Zlíně. FlixBus je známý atraktivními cenami jízdenek i slevovými bonusy a na základě výsledků průzkumu preferencí zákazníků v autobusové dopravě plánuje nabízet výhodné ceny i v letošním roce.

Pondělí, 14. leden 2019 / Dopraváček, Zdroj: FlixBus

Reklama

PARTNEŘI WEBU

FACEBOOK

ALZA NABÍZÍ.:

TOPlist