ZAJÍMAVOSTI A AKTUALITY - DOPRAVCE REGIOJET

Dálkovými vlaky RegioJet, které jezdí v České republice, na Slovensku a v Rakousku cestovalo za prvních šest měsíců letošního roku přibližně 3,1 miliónu cestujících. RegioJet tak pokračuje v rychlém růstu počtu přepravených cestujících, když za první pololetí přepravil o přibližně 12 % cestujících více než za stejné období předcházejícího roku. Celkově tak vlaky RegioJet cestovalo během prvního pololetí o přibližně čtvrt milionů cestujících více než za stejné období loňského roku. 

Úterý, 16. červenec 2019 / Dopraváček, zdroj: RegioJet

Dopravce RegioJet rozšířil nabídku autobusových spojů z a do Krakova, nově autobusy zastaví také v Katowicích. Díky zavedení nového spoje rozšiřuje RegioJet na dvojnásobek počet spojení mezi Prahou / Ostravou a Katowicemi / Krakovem. V Ostravě-Svinově mají cestující možnost pohodlného přímého přestupu na vlaky RegioJet z a do Prahy na jednu jízdenku včetně garance kompenzací v případě zpoždění. Jízdní doba z Prahy do Krakova je 5 hodin 53 minut a na trase Praha – Katowice je to pak 4 hodiny 38 minut.

Neděle, 2. červen 2019 / Dopraváček, zdroj: RegioJet

RegioJet startuje v pátek 31. května 2019 letní autobusové spoje z Prahy, Brna a Bratislavy do města Split a dalších míst na chorvatském pobřeží.  Od 25.června do 5 září 2019 pak bude provozovat tuto autobusovou linku 2x týdně – kromě spoje v pátek tam a v sobotu zpátky, pojedou autobusy RegioJet na lince do Splitu také v úterý a středu. Zároveň bude v hlavní sezóně RegioJet posilovat víkendové spoje nasazením dalšího autobusu. Zájem o využití sezónních spojů RegioJet do Chorvatska je tradičně vysoký; na prvním spoji zbývá posledních několik míst a vysoká obsazenost je také u spojů, které jedou během dalších červnových víkendů.

Úterý, 28. květen 2019 / Dopraváček, zdroj: RegioJet

RegioJet kompletně obnovil na těchto linkách svoji flotilu autobusů

Středa, 1. květen 2019 / Dopraváček, zdroj: RegioJet

Reklama

Nové autobusy Scania Irizar i8 jsou vybaveny i nástupní plošinou
pro cestující na invalidním vozíku

Dopravce RegioJet pořídil devět nových autobusů Scania Irizar i8 určených k zajištění provozu autobusových linek IC Bus, které provozuje pro německé dráhy Deutsche Bahn.

Autobusy nahradí od 1. května 2019 stávající vozidla Setra, které dopravce pro tuto linku pořídil v roce 2014. Na tyto linky vyjíždí pravidelně osm autobusů, devátý je pak vždy záložní pro případné servisní zásahy na autobusech. Denně dohromady všechny autobusy na linkách IC Bus provozovaných RegioJet / STUDENT AGENCY najedou přibližně min. 6340 km.

Čtvrtek, 25. duben 2019 / Dopraváček, zdroj: RegioJet

Ve dnech 10. 5., 13. 5., 16. 5., 21. 5., 23. 5., 25. 5. a 26. 5. vypraví RegioJet speciální dodatečné vlakové spoje Sport Express na trase Bratislava Nové Mesto – Brno – Pardubice – Praha, určené pro přepravu zejména hokejových fanoušků z Bratislavy - z mistrovství světa v ledním hokeji, které se letos v květnu uskuteční na Slovensku. Odjezd ze stanice Bratislava-Nové Mesto, která je blíže ke Stadionu Ondreje Nepely, je naplánován na 23:00 hodin (spoje nestaví ve stanici Bratislava hlavná stanica), do Brna dolního nádraží bude příjezd v 00:17 hod., do Pardubic ve 2:13 hod. a do Prahy pak ve 3:15 hodin. V případě prodloužení zápasu budou mít spoje posunutý čas odjezdu tak, aby fanoušci pohodlně stihli se dostat na nádraží Bratislava Nové Mesto k odjezdu spoje – cestující budou o změně času odjezdu vlaku informování SMS zprávou.

Pondělí, 22. duben 2019 / Dopraváček, zdroj: RegioJet

RegioJet odstartoval nábor nových zaměstnanců pro nové spoje – nejen v Ústeckém kraji, ale i pro zajištění provozu rychlíkové linky R8 Brno – Ostrava – Bohumín, kde také začnou vlaky RegioJet jezdit od prosince 2019. RegioJet hodlá v Ústeckém kraji aktuálně přijmout 25 nových strojvedoucích; pro zajištění provozu linky R8 (Brno – Ostrava – Bohumín) je to pak 30 nových strojvedoucích. Cílem RegioJetu je nabízet nejlepší podmínky pro práci strojvedoucích na trhu – a to jak z hlediska odměňování, tak z hlediska plánování směn. Strojvedoucí mají také možnost si flexibilně zvolit délku pracovního týdne v rozsahu 37,5 nebo 36 hodin.

Neděle, 17. březen 2019 / Dopraváček, zdroj: RegioJet

Rekordní výsledky v roce 2018 a investice do nových vozidel , připraveny jsou další nákupy a rekonstrukce ve výši více než 1 mld. Kč. V roce 2018 přepravily vlaky RegioJet na všech svých linkách 9,7 milionů cestujících. Ve srovnání s rokem 2017 se jedná o masivní meziroční nárůst ve výši 29 %. Současně RegioJet bude mít za rok 2018 rekordní hospodářské výsledky. Podle předběžných neauditovaných výsledků by za rok 2018 zisk před zdaněním měl dosáhnout více než 100 milionů Kč. I zde se jedná o rekordní výsledek ukazující vysokou rentabilitu realizovaných investic v sektoru železniční dopravy.

Středa, 13. březen 2019 / Dopraváček, zdroj: RegioJet

Nové autobusové spojení zajistí každý den žluté autobusy společnosti RegioJet na trase Vídeň – Brno – Praha – Drážďany – Berlín.  Od pátku 15. března 2019 tak mohou cestující bez přestupů využít toto přímé spojení z Rakouska do Německa a zpět. Cesta probíhá převážně v nočních a ranních hodinách. Z Vídně vyjedeme autobus ve 23:35 z letiště Schwechat a ve 23:55 ze zastávky v Hbf v centru. Příjezd do Berlína je následujícího dne v 9:40 hodin. Z Berlína pak autobus odjíždí ve 23:00 a do Vídně přijede následující den v 9:10 hodin ráno.

Pondělí, 11. březen 2019 / Dopraváček, zdroj: RegioJet

Největší ryze soukromý osobní železniční dopravce ve střední Evropě, RegioJet, a zástupci předního evropského výrobce železniční techniky – polské společnosti PESA Bydgoszcz SA dnes společně podepsali smlouvu o dodávce sedmi nových nízkopodlažních souprav elektrické trakce PESA Elf.eu pro zajištění provozu krajem objednávaných regionálních spojů v Ústeckém kraji. Celková hodnota zakázky je více než půl miliardy Kč s tím, že společnost PESA Bydgoszcz SA dodá během druhé poloviny roku 2021 všech sedm souprav tak, aby plné zahájení jejich provozu mohlo proběhnout v souladu se smlouvu mezi RegioJet a Ústeckým krajem od změny jízdního řádu v prosinci 2021.

Čtvrtek, 7. březen 2019 / Dopraváček, zdroj: RegioJet

Reklama

PARTNEŘI WEBU

FACEBOOK

ALZA NABÍZÍ:

TOPlist