ZAJÍMAVOSTI A AKTUALITY - DOPRAVCE regiojet

RegioJet odstartoval nábor nových zaměstnanců pro nové spoje – nejen v Ústeckém kraji, ale i pro zajištění provozu rychlíkové linky R8 Brno – Ostrava – Bohumín, kde také začnou vlaky RegioJet jezdit od prosince 2019. RegioJet hodlá v Ústeckém kraji aktuálně přijmout 25 nových strojvedoucích; pro zajištění provozu linky R8 (Brno – Ostrava – Bohumín) je to pak 30 nových strojvedoucích. Cílem RegioJetu je nabízet nejlepší podmínky pro práci strojvedoucích na trhu – a to jak z hlediska odměňování, tak z hlediska plánování směn. Strojvedoucí mají také možnost si flexibilně zvolit délku pracovního týdne v rozsahu 37,5 nebo 36 hodin. U RegioJetu tak průměrná mzda ve skupině strojvedoucích (bez započítání diet) dosahuje až 47 tisíc Kč a ve druhém čtvrtletí chystá RegioJet další navýšení mezd.

Neděle, 17. březen 2019 / Dopraváček, zdroj: RegioJet

Rekordní výsledky v roce 2018 a investice do nových vozidel , připraveny jsou další nákupy a rekonstrukce ve výši více než 1 mld. Kč
V roce 2018 přepravily vlaky RegioJet na všech svých linkách 9,7 milionů cestujících. Ve srovnání s rokem 2017 se jedná o masivní meziroční nárůst ve výši 29 %.
Současně RegioJet bude mít za rok 2018 rekordní hospodářské výsledky. Podle předběžných neauditovaných výsledků by za rok 2018 zisk před zdaněním měl dosáhnout více než 100 milionů Kč. I zde se jedná o rekordní výsledek ukazující vysokou rentabilitu realizovaných investic v sektoru železniční dopravy.

Středa, 13. březen 2019 / Dopraváček, zdroj: RegioJet

Nové autobusové spojení zajistí každý den žluté autobusy společnosti RegioJet na trase Vídeň – Brno – Praha – Drážďany – Berlín.  Od pátku 15. března 2019 tak mohou cestující bez přestupů využít toto přímé spojení z Rakouska do Německa a zpět.
Cesta probíhá převážně v nočních a ranních hodinách. Z Vídně vyjedeme autobus ve 23:35 z letiště Schwechat a ve 23:55 ze zastávky v Hbf v centru. Příjezd do Berlína je následujícího dne v 9:40 hodin. Z Berlína pak autobus odjíždí ve 23:00 a do Vídně přijede následující den v 9:10 hodin ráno.
V Brně mohou cestující přistoupit před hotelem Grand a v Praze pak na ÚAN Florenc. V Drážďanech zastaví žluté autobusy u hlavního vlakového nádraží a na letišti a v Berlíně na letišti Berlín - Schönefeld, na vlakovém nádraží Berlín Südkreuz a na centrálním autobusovém nádraží ZOB.

Pondělí, 11. březen 2019 / Dopraváček, zdroj: RegioJet

Největší ryze soukromý osobní železniční dopravce ve střední Evropě, RegioJet, a zástupci předního evropského výrobce železniční techniky – polské společnosti PESA Bydgoszcz SA dnes společně podepsali smlouvu o dodávce sedmi nových nízkopodlažních souprav elektrické trakce PESA Elf.eu pro zajištění provozu krajem objednávaných regionálních spojů v Ústeckém kraji.
Celková hodnota zakázky je více než půl miliardy Kč s tím, že společnost PESA Bydgoszcz SA dodá během druhé poloviny roku 2021 všech sedm souprav tak, aby plné zahájení jejich provozu mohlo proběhnout v souladu se smlouvu mezi RegioJet a Ústeckým krajem od změny jízdního řádu v prosinci 2021.

Čtvrtek, 7. březen 2019 / Dopraváček, zdroj: RegioJet

Reklama

PARTNEŘI WEBU

FACEBOOK

Alza nabízí:
TOPlist