ZAJÍMAVOSTI A AKTUALITY - DOPRAVCE REGIOJET

Společnost RegioJet a Bombardier Transportation podepsali smlouvu o dodávce 15 nových lokomotiv BOMBARDIER TRAXX MS3. Jedná se o první objednávku nové generace vícesystémových lokomotiv TRAXX MS3 určených pro výkony v osobní dopravě. Součástí smlouvy je také opce na dodávku až desítek dalších lokomotiv; poprvé v praxi bude využito také nové on-line řešení pro dodávky náhradních dílů od společnosti Bombardier. Jeho součástí je plán týkající objednávek náhradních dílů bez potřeby vedení vlastní evidence na straně provozovatelů. Nasazeny budou na vnitrostátní a mezinárodní vlakové spoje RegioJet v rámci České republiky a dalších středoevropských zemí.

Čtvrtek, 5. září 2019 / Dopraváček, zdroj: RegioJet

Společnost RegioJet chystá rozšíření provozu svých mezinárodních vlakových spojů. Od června příštího roku plánuje zavedení přímého vlakového spojení z Prahy na Ukrajinu. Bude vypravován jeden pár spojů denně, a to jako noční vlak sestavený ze spacích vozů s odjezdem z Prahy v pozdních večerních hodinách a dopoledním příjezdem do pohraniční ukrajinské stanice Mostyska II. V podobné časové poloze by měl jet spoj také v opačném směru. Ve stanici Mostyska II pak budou navazovat přípoje dál ve směru Lvov a do dalších oblastí Ukrajiny.

Čtvrtek, 22. srpen 2019 / Dopraváček, zdroj: RegioJet

Společnost RegioJet rozšíří během příštího roku své vlakové spoje do další země. Od června 2020 připravuje zavedení vlaků na trase Praha – Brno - Vídeň – Budapešť. Vlaky do Maďarska budou provozovány ve spolupráci s Central Railway Solution a WESTbahn a cestujícím nabídnou nejlepší služby za nejvýhodnější ceny. Návrh nových vlakových spojů RegioJet je součástí připravovaného jízdního řádu pro období roku 2020. Dva páry vlakových spojů denně by měly jezdit na trati Praha - Brno - Vídeň – Budapešť a zpět.

Sobota, 10. srpen 2019 / Dopraváček, zdroj: RegioJet

Dálkovými vlaky RegioJet, které jezdí v České republice, na Slovensku a v Rakousku cestovalo za prvních šest měsíců letošního roku přibližně 3,1 miliónu cestujících. RegioJet tak pokračuje v rychlém růstu počtu přepravených cestujících, když za první pololetí přepravil o přibližně 12 % cestujících více než za stejné období předcházejícího roku. Celkově tak vlaky RegioJet cestovalo během prvního pololetí o přibližně čtvrt milionů cestujících více než za stejné období loňského roku. 

Úterý, 16. červenec 2019 / Dopraváček, zdroj: RegioJet

Dopravce RegioJet rozšířil nabídku autobusových spojů z a do Krakova, nově autobusy zastaví také v Katowicích. Díky zavedení nového spoje rozšiřuje RegioJet na dvojnásobek počet spojení mezi Prahou / Ostravou a Katowicemi / Krakovem. V Ostravě-Svinově mají cestující možnost pohodlného přímého přestupu na vlaky RegioJet z a do Prahy na jednu jízdenku včetně garance kompenzací v případě zpoždění. Jízdní doba z Prahy do Krakova je 5 hodin 53 minut a na trase Praha – Katowice je to pak 4 hodiny 38 minut.

Neděle, 2. červen 2019 / Dopraváček, zdroj: RegioJet

RegioJet startuje v pátek 31. května 2019 letní autobusové spoje z Prahy, Brna a Bratislavy do města Split a dalších míst na chorvatském pobřeží.  Od 25.června do 5 září 2019 pak bude provozovat tuto autobusovou linku 2x týdně – kromě spoje v pátek tam a v sobotu zpátky, pojedou autobusy RegioJet na lince do Splitu také v úterý a středu. Zároveň bude v hlavní sezóně RegioJet posilovat víkendové spoje nasazením dalšího autobusu. Zájem o využití sezónních spojů RegioJet do Chorvatska je tradičně vysoký; na prvním spoji zbývá posledních několik míst a vysoká obsazenost je také u spojů, které jedou během dalších červnových víkendů.

Úterý, 28. květen 2019 / Dopraváček, zdroj: RegioJet

RegioJet kompletně obnovil na těchto linkách svoji flotilu autobusů

Středa, 1. květen 2019 / Dopraváček, zdroj: RegioJet

Reklama

Nové autobusy Scania Irizar i8 jsou vybaveny i nástupní plošinou
pro cestující na invalidním vozíku

Dopravce RegioJet pořídil devět nových autobusů Scania Irizar i8 určených k zajištění provozu autobusových linek IC Bus, které provozuje pro německé dráhy Deutsche Bahn.

Autobusy nahradí od 1. května 2019 stávající vozidla Setra, které dopravce pro tuto linku pořídil v roce 2014. Na tyto linky vyjíždí pravidelně osm autobusů, devátý je pak vždy záložní pro případné servisní zásahy na autobusech. Denně dohromady všechny autobusy na linkách IC Bus provozovaných RegioJet / STUDENT AGENCY najedou přibližně min. 6340 km.

Čtvrtek, 25. duben 2019 / Dopraváček, zdroj: RegioJet

Ve dnech 10. 5., 13. 5., 16. 5., 21. 5., 23. 5., 25. 5. a 26. 5. vypraví RegioJet speciální dodatečné vlakové spoje Sport Express na trase Bratislava Nové Mesto – Brno – Pardubice – Praha, určené pro přepravu zejména hokejových fanoušků z Bratislavy - z mistrovství světa v ledním hokeji, které se letos v květnu uskuteční na Slovensku. Odjezd ze stanice Bratislava-Nové Mesto, která je blíže ke Stadionu Ondreje Nepely, je naplánován na 23:00 hodin (spoje nestaví ve stanici Bratislava hlavná stanica), do Brna dolního nádraží bude příjezd v 00:17 hod., do Pardubic ve 2:13 hod. a do Prahy pak ve 3:15 hodin. V případě prodloužení zápasu budou mít spoje posunutý čas odjezdu tak, aby fanoušci pohodlně stihli se dostat na nádraží Bratislava Nové Mesto k odjezdu spoje – cestující budou o změně času odjezdu vlaku informování SMS zprávou.

Pondělí, 22. duben 2019 / Dopraváček, zdroj: RegioJet

RegioJet odstartoval nábor nových zaměstnanců pro nové spoje – nejen v Ústeckém kraji, ale i pro zajištění provozu rychlíkové linky R8 Brno – Ostrava – Bohumín, kde také začnou vlaky RegioJet jezdit od prosince 2019. RegioJet hodlá v Ústeckém kraji aktuálně přijmout 25 nových strojvedoucích; pro zajištění provozu linky R8 (Brno – Ostrava – Bohumín) je to pak 30 nových strojvedoucích. Cílem RegioJetu je nabízet nejlepší podmínky pro práci strojvedoucích na trhu – a to jak z hlediska odměňování, tak z hlediska plánování směn. Strojvedoucí mají také možnost si flexibilně zvolit délku pracovního týdne v rozsahu 37,5 nebo 36 hodin.

Neděle, 17. březen 2019 / Dopraváček, zdroj: RegioJet

Reklama

PARTNEŘI WEBU

FACEBOOK

ALZA NABÍZÍ:

TOPlist