V Brně představili kalendář na rok 2020 a společenskou hru Brno Šalinou

Milovníci dopravy mohou zalistovat novým kalendářem brněnského dopravního podniku. Jeho autorem je známý fotograf Rostislav Košťál. Do prodeje jde zároveň i očekávaná společenská hra Brno Šalinou, která má popularizovat brněnskou MHD. Zároveň Dopravní podnik města Brna pro zájemce připravuje speciální herní večer, na kterém si hru můžou vyzkoušet. Akce se bude konat v úterý 19. listopadu od 17:00 do 20:00 hodin v klubu BLACK OIL – Gaming & Social Hub Brno, Kotlářská 51a.

Kalendář DPMB 2020

Pro focení kalendáře na rok 2020 Dopravní podnik města Brna oslovil světově známého fotografa Rostislava Košťála, a to ne náhodou. „Není tajemstvím, že Rostislav Košťál v DPMB léta pracoval. Jsem proto rád, že autorem našeho kalendáře je člověk, který je nejen špičkou ve svém oboru, ale má k brněnské městské hromadné dopravě osobní a kladný vztah,“ uvedl generální ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek. Název kalendáře je V pohybu, což je pro dopravu symbolické. „Pohyb k městské hromadné dopravě patří a fascinuje mě. Tato forma zobrazení poukazuje na dopravní dokonalost, rychlost a dynamiku dopravního procesu,“ vysvětlil autor fotografií Rostislav Košťál. Cena kalendáře je 219 Kč.

Foto: DPMB

Společenská hra Brno Šalinou

Slíbenou novinkou a tečkou za oslavami 150. výročí MHD v Brně je nová desková společenská hra Brno Šalinou. Hráče zavede do spletitých tras brněnské hromadné dopravy, po kterých se v co nejkratším čase musí dopravit z jednoho místa na druhé. „Cestu hráčům mohou urychlit nebo prodloužit různé faktory, čekají na ně zpoždění i expresní linky, výluky i posilové vozy, kapsáři, zapomenuté tašky nebo maminky s kočárky,“ vysvětluje autor hry a grafik DPMB Milan Vocílka. Hra, která má nejen bavit, ale i popularizovat MHD, je určena pro hráče starší 10 let. V prodeji bude za 444 Kč.

Oba předměty jsou v prodeji v Informační kanceláři DPMB na Novobranské 18, na vánoční prodejně v historické tramvaji DPMB na nám. Svobody nebo v eshopu DPMB.

Rostislav Košťál (*3.6.1943 v Brně) – fotograf a ilustrátor, který má na svém kontě desítky samostatných výstav na území ČR a ve světě a účast na stovkách světových fotografických salónů, na kterých získal přes sto ocenění. V minulosti fotografoval mimo jiné i pro divadlo Husa na provázku, jehož herce můžeme vidět na snímcích jeho volné tvorby. Jeho díla jsou zastoupena v mnohdy významných galeriích v celém světě, u nás například ve sbírkách Moravské galerie, Galerie hlavního města Prahy i Svazu českých fotografů. Rostislav Košťál současně pracoval na několika pozicích v DPMB – jako náměstek pro investice a vedoucí odboru rozvoje a kvality MHD. Jako dopravní urbanista se podílel na úpravách významných dopravních uzlů ve městě Brně.

DPMB

Leave a Reply

%d