Správa železnic zahajuje kompletní rekonstrukci výpravní budovy v Písku za 54 milionů korun

Správa železnic zahajuje v těchto dnech kompletní rekonstrukci výpravní budovy v Písku, dokončení se plánuje na červenec příštího rok. Náklady se budou pohybovat ve výši 54 milionů korun. Zhotovitelem prací bude společnost EDIKT.

Kompletní rekonstrukce zahrnuje úpravu a zateplení fasády, která se zároveň doplní o zdobné prvky. Vymění se okna, dveře a střecha. V 1. podlaží, které slouží především k zajištění provozu a služeb pro cestující, se díky změně dispozic zefektivní využití prostor. Například dojde k přesunutí veřejných toalet do bezprostřední blízkosti čekárny. Ve 2. podlaží se zrekonstruují prostory bytových jednotek a podkroví budovy, které tak bude stavebně připraveno pro budoucí komerční využití. Vstup do budovy a na 1. nástupiště bude plně bezbariérový, zajistí ho dvě nové rampy.

Namísto jednopodlažního objektu, který je nyní k budově přidružen, vzniknou parkovací stání, chodník a zatravněná plocha. Další stání pro auta a kola vzniknou podle architektonické studie města v přednádražním prostoru, kde současně dojde k úpravě autobusových zastávek a chodníků. Tato akce bude koordinována nejen s rekonstrukcí výpravní budovy, ale i připravovanou modernizací trati Nemanice – Protivín – Písek město, která bude mimo jiné řešit i vyústění plánovaného podchodu a přístup na nástupiště ve stanici.

Dopraváček / Martin Dufek, zdroj a foto: Správa železnic

Leave a Reply

%d bloggers like this: