Řidič trolejbusu Miroslav Lerch slaví padesátku ve službách DPMB

Jako řidič trolejbusu v Brně nastoupil pan Miroslav Lerch v roce 1971. V září tak oslavil 50 let ve službě, vedení podniku mu dnes za jeho práci poděkovalo přímo ve službě.

Miroslav Lerch pracoval jako mistr ve výrobním družstvu Družena. Protože s manželkou založili rodinu, začal se poohlížet po lépe placené práci. „Říkal jsem si, že by mě řízení mohlo bavit, tak jsem se přihlásil na dopravním podniku, že bych šel řídit autobus. Lákala mě i možnost přesčasů. Zrovna se zahajoval provoz nových trolejbusových linek a otevírali kurz pro řidiče, tak jsem do něj nastoupil. Dnes jsem tady 50 let a nikdy jsem nelitoval,“ uvádí dnes třiasedmdesátiletý Miroslav Lerch. Když začínal, v Brně jezdily trolejbusy jen do Šlapanic a městských částí Žabovřesky a Královo Pole.

V dnešní době zní 50 let u jednoho zaměstnavatele jako sci-fi. Za mě to vypovídá o neuvěřitelné vytrvalosti, pokoře a trpělivosti. Panu Lerchovi děkuji za jeho zodpovědnou práci nejen pro Dopravní podnik města Brna, ale pro celé město a jeho obyvatele. Jeho práce si vážím a doufám, že padesátkou jeho práce u nás nekončí,“ řekl generální ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek.

Jeho nejoblíbenější linkou je 33, tedy pokud na ní není výluka. Práce pana Lercha pořád baví. „Každý den je jiný, jezdím městem a poznávám nové lidi. Za ta léta už vím, které cestující na zastávkách potkám. S některými se už zdravíme nebo se na sebe usmějeme,“ dodává Lerch. Za svou kariéru po Brně najezdil přes dva miliony kilometrů. Během padesáti let se na jeho práci změnilo všechno. „Změnily se vozy, trasy, cestující. Něco k lepšímu, něco k horšímu, tak to prostě je. Řekl bych, že cestující dříve bývali více přátelští.“

Miroslav Lerch v DPMB pracuje od 13. září 1971 a dodnes jezdí na plný úvazek. Ve volném čase je velmi aktivní, věnuje se turistice a kolu, které v zimě vymění za lyže. Je mu 73 let a žije v Brně.

Dopravní podnik města Brna zaměstnance, kteří slaví kulaté nebo půlkulaté výročí odměňuje finančně. Bonusem je pozvání na představení do Městského divadla Brno, kde před jeho začátkem každoročně oceňuje nejlepší pracovníky.

Pro DPMB pracuje 1400 řidičů, trolejbus řídí 244 z nich.

Zdroj a foto: DPMB

Leave a Reply

%d bloggers like this: