Společnost flynas zahájila povoz přímého leteckého spojení z Prahy do Rijádu

Na pražském letišti se poprvé v pátek 29. dubna 2022 představila nová letecká společnost, saúdskoarabský dopravce flynas, který tak zahájil pravidelné přímé lety mezi Prahou a Rijádem. Pro cestující z Čech pak otevírá nové možnosti při cestách ať již do Saudské Arábie, či do vzdálenějších destinací v Asii s přestupem v Rijádu.

Přímá linka je cestujícím k dispozici 3x týdně, s odlety vždy ve středu, pátek a neděli, a to v těchto časech:

Přibližně šestihodinový let je obsluhován moderním a ekologičtějším typem letounu Airbus A320NEO s maximální kapacitou až 174 míst. K dispozici je třída Premium a Economy. Létá se na Mezinárodní letiště Krále Chálida v Rijádu, odkud je možné v rámci letecké sítě společnosti flynas pokračovat do vzdálenějších destinací Blízkého a Středního Východu. Přímá linka do Rijádu se na pražské letiště vrací po čtyřech letech, kdy ji naposledy provozovala společnost ČSA.

„Přímé letecké spojení do Rijádu znamená pro Letiště Praha získání nové dálkové linky na trh se silným potenciálem pro další rozvoj. S leteckými dopravci proto již nyní jednáme o případném budoucím posílení leteckého spojení do Saudské Arábie,“ hodnotí příležitosti Jaroslav Filip, ředitel Leteckého obchodu Letiště Praha. Linka bude prozatím v provozu do konce letní sezony.

Zdroj a foto: Letiště Praha

Leave a Reply

%d bloggers like this: