Scania Super zvítězila v testu Green Truck 2022

Nákladní vozidlo Scania již šestým rokem po sobě získalo titul „Green Truck“ za vynikající efektivitu přepravy a spotřebu paliva. Tentokrát společnost Scania přihlásila nákladní vozidlo s novým pohonným ústrojím Super. K účasti v tomto prestižním srovnávacím testu, který každoročně pořádají dva německé odborné časopisy s cílem určit nejúspornější nákladní vozidlo pro dálkovou dopravu, jsou zváni všichni výrobci těžkých nákladních vozidel v Evropě.

Nový motor Scania Super, řadový šestiválec o objemu 13 litrů, byl představen v listopadu 2021 a je k dispozici ve čtyřech výkonových verzích splňujících emisní normu Euro 6. Tahač s novým motorem se zúčastnil letošního testu Green Truck, který probíhá v Německu na veřejných komunikacích. Každoročně se jezdí po stejné trase dlouhé 340 km, přičemž na jednotlivých úsecích jsou různé podmínky. Tentokrát byly testovány tahače 4×2 s návěsem, s výkonem 500 koní a celkovou hmotností 32 tun.

„Jsem nesmírně potěšen, že model Scania byl již pošesté v řadě vyhodnocen jako nejúspornější nákladní vozidlo,“ říká Stefan Dorski, senior viceprezident a vedoucí divize Scania Trucks. „Naše pohonné ústrojí Super na trhu stanovilo zcela novou úroveň výkonnosti a naši zákazníci nyní mohou těžit z 8% úspory paliva.“

Test Green Truck pořádají přední odborné časopisy „Trucker“ a „VerkehrsRundschau“. Účelem je určit nejefektivnější těžké nákladní vozidlo pomocí vzorce, který zohledňuje spotřebu paliva i průměrnou rychlost. Testování je přísně sledováno. Faktory, které ovlivňují výsledky (např. venkovní teplota a protivítr), jsou kompenzovány použitím referenčního nákladního vozidla s dobře zdokumentovanou výkonností, které absolvuje každý test souběžně se soutěžícími.

„Vítězství v testu Green Truck je důkazem našich úspěchů a vizitkou hodnoty, kterou Scania nabízí,“ říká Stefan Dorski, vedoucí divize Scania Trucks. „Tyto tahače mají stejné specifikace a funkce pro úsporu paliva, které dodáváme svým zákazníkům. Ti jsou tak skutečnými vítězi.“

Zdroj a foto: Scania

Leave a Reply

%d bloggers like this: