Zájem o elektrická vozidla roste, Scania eviduje na 640 objednávek

Scania představila svou novou generaci regionálních elektrických vozidel v červnu 2022. Od té doby již firma eviduje na 640 objednávek.

Od představení čistě elektrických nákladních vozidel určených pro regionální provoz v červnu loňského roku eviduje Scania rostoucí zájem o tato řešení. „Víme, že s naší širokou paletou elektrifikovaných vozidel můžeme nabídnout udržitelné a lokálně bezemisní řešení pro celou řadu našich zákazníků,“ říká Fredrik Allard, Head of Electrification ve Scanii.

Společnost již eviduje na 640 objednávek a další přibývají. Je tedy patrné, že parametry elektrického regionálního nákladního vozidla pokrývají potřeby zákazníků, kteří chtějí elektrifikovat své flotily. Vozidlo má baterie s instalovanou kapacitou 624 kWh a na jedno nabití zvládne ujet až 350 kilometrů s plným zatížením. Pro elektrická vozidla jako taková a možnost jejich nasazení v regionálním provozu to znamená zásadní změnu. Jedním z předních zákazníků je italská přepravní společnost Gruber Logistics, která objednala takřka 30 elektrických nákladních vozů.

„Množství objednaných elektrických vozidel tohoto segmentu předčilo naše očekávání. Jsme v kontaktu s takřka 140 zákazníky, kteří začali vozidla ve své flotile obměňovat za elektrická. Nepocházejí přitom jen z Evropy, ale i z Mexika. Někteří si navíc objednali více než 40 vozidel,“ pokračuje Allard.

Uvedení čistě elektrického regionálního vozidla představuje pro Scanii a její partnery zásadní milník, vozidlo nabízí vyšší dojezd a vylepšení doznala i celá řada dalších parametrů. K dispozici je jako tahač 4×2 nebo podvozek 6x2x4 pro instalaci nástavby. V nabídce budou lůžkové kabiny řad R a S a dvě výkonové verze: 40 o výkonu 400 kW a 45 se 450 kW. Dobíjecí výkon dosahuje až 375 kW, což znamená, že jedna hodina nabíjení zvýší dojezd přibližně o 270 až 300 km. To vše představuje příležitost k přechodu na lokálně bezemisní, udržitelné řešení pro velké množství zákazníků i celý přepravní ekosystém. Výroba regionálního čistě elektrického vozidla začne ve čtvrtém čtvrtletí tohoto roku.

Zdroj a foto: Scania

Leave a Reply

%d bloggers like this: