Flix oznámil rekordní výsledky za loňský rok, označuje ho za nejúspěšnější

Společnost Flix oslavila 15. února 2023 desetileté výročí od první jízdy autobusu FlixBus, od té doby využilo služby společnosti téměř 300 milionů cestujících.

S celosvětovými tržbami přesahujícími 1,5 miliardy EUR a ziskovostí na úrovni EBITDA byl rok 2022 nejúspěšnějším rokem v historii společnosti Flix. Nárůst tržeb oproti roku 2021 činil 185 %. Od založení společnosti FlixBus přepravil téměř 300 milionů cestujících ve 40 zemích světa.

Společnost rovněž oznámila nadějné vyhlídky na nejméně 20% růst ziskových tržeb v roce 2023 a plánuje pokračovat v investicích do expanze autobusů FlixBus i vlaků FlixTrain. Udržitelnost bude i nadále základem růstové strategie skupiny Flix Group.

„Rok 2022 byl naším dosud nejúspěšnějším rokem,” říká André Schwämmlein, spoluzakladatel a generální ředitel společnosti Flix. „Ukazuje se, že společnost Flix má více než kdy jindy pozici ve velmi atraktivním růstovém tržním prostředí – jsme zastánci moderní mobility, udržitelnosti a digitalizace. A to teprve začínáme.”

Flix v České republice, Slovensku a Maďarsku

Od roku 2021 pražská pobočka FlixBusu zastřešuje kromě českého a slovenského trhu také dění v Maďarsku. Nárůst cestujících v této oblasti byl čtyřnásobný oproti roku 2021. Z 285 tisíc přepravených ve druhém a třetím kvartálu loňského roku se počet zvýšil až na 1,3 milionu cestujících v loňské letní sezoně. FlixBus na českém a slovenském trhu loni v srpnu oslavil pět let existence a 5 milionů přepravených cestujících. „Současným tempem překonáme milník 10 milionů cestujících již za pár následujících let,“ s úsměvem doplnil Pavel Prouza, ředitel FlixBusu CZ.

Dětem, studentům do 26 let a seniorům nad 65 let FlixBus na vnitrostátních českých linkách stále nabízí slevu 75 %. Vláda tuto slevu již v dubnu roku 2022 snížila na 50 %, FlixBus ji však pro své cestující udržuje na své náklady na původní výši a umožňuje tak mobilitu i nízkopříjmovým skupinám obyvatel.

Zahájení provozu sítě 41. země

Aby společnost Flix naplnila svou dlouhodobou vizi, bude investovat do vlakové i autobusové dopravy a pokračovat tak ve svém silném růstu. Všechny sítě v Evropě, Severní Americe a Turecku v roce 2023 oproti roku 2022 výrazně porostou. Zároveň se společnost Flix bude i v roce 2023 nadále zaměřovat na ziskovost a zvyšovat marže na úrovni skupiny. Dalším milníkem globální
expanze společnosti FlixBus bude v roce 2023 zahájení provozu v Chile. Chile bude po Brazílii druhým největším trhem společnosti FlixBus v Jižní Americe a 41. zemí na světě, kde budou na silnicích jezdit zelené dálkové autobusy.

Zdroj: Flix, foto: Martin Dufek / Dopraváček.eu

Leave a Reply

%d bloggers like this: