Cestující v Příbrami si od května připlatí za jízdu v MHD

S příchodem května si cestující v příbramské městské hromadné dopravě za jízdu připlatí.

Nově bude jízdenka pro jednotlivou jízdu stát od 1. května 2023 u osob od 15 do 60 let 18 Kč při platbě v hotovosti či bankovní kartou u řidiče. V případě platby čipovou kartou zaplatí cestující 14 Kč (doposud byly částky 12 Kč hotově a 10 Kč čipovou kartou). U dětí od 6 do 15 let a osob nad 60 let se jízdné při platbě v hotovosti mění ze 6 na 9 Kč a při platbě čipovou kartou jízdné u této skupiny vychází na 7 Kč.

K poslední změně v platbě za cestu městskou hromadnou dopravou v Příbrami došlo v roce 2012, kdy bylo jízdné stanoveno na 12 Kč za jízdu, při platbě čipovou kartou, tzv. elektronickou peněženkou, bylo jízdné zvýhodněno na 10 Kč.

Bezplatné jízdné zůstane zachováno u dětí do šesti let, držitelů průkazu ZTP a ZTP/P, dětských kočárků s dítětem a jednoho průvodce či občanů města Příbrami nad 70 let při odbavení čipovou kartou a dalších osob uvedených v seznamu tarifních podmínek MHD Příbram.

„Dlouhých jedenáct let město Příbram drželo nastavené ceny jízdného, a to i přesto, že částka, kterou město hradí dopravci za ujetý kilometr se každoročně zvyšuje. To znamená, že provoz MHD budeme v letošním roce z rozpočtu města dotovat částkou téměř 55 milionů korun. Z tohoto důvodu dojde od 1. května k navýšení ceny jízdného, kdy se snažíme zachovat maximální výhodu pro cestující využívající čipové karty a měsíční jízdenky,“ přibližuje současný stav 1. místostarosta Vladimír Karpíšek.

Časové jízdenky a čipové karty si cestující mohou vyřídit v Informační kanceláři společnosti Arriva Střední Čechy sídlící na adrese: Čs. armády 7, Příbram 4 (spodní část autobusového nádraží).

Zdroj: Městský úřad Příbram

Zdroj: Městský úřad Příbram, foto: Martin Dufek / Dopraváček.eu

Leave a Reply

%d bloggers like this: