Od úterý se vrací tramvaje na Smetanovo nábřeží

Od soboty 15. dubna 2023 byl kvůli stavební pracím několika firem obousměrně přerušen provoz tramvají v úseku mezi Národním divadlem a Staroměstskou v Praze 1.

Provoz tramvají bude opět obnoven od půlnoci z pondělí 24. na úterý 25. dubna 2023. Do svých tras se tak vrátí tramvajové linky číslo 2, 17, 18, a 93.

V rámci akce „Praha bez bariér – Smetanovo nábřeží“ Technická správa komunikací hl. m. Prahy (TSK) realizovala dokončovací práce na rekonstrukci celého uličního prostoru Smetanova nábřeží, jejíž hlavní část proběhla v loňském roce. V aktuální etapě, která proběhla v úseku mezi ulicemi Národní a Betlémská, TSK provedla přeložky stávajících stožárů veřejného osvětlení a trakčního vedení, kromě toho postavila 10 nových a odstranila šest stávajících trakčních stožárů, s čímž je zároveň spojena i úprava dráhových kabelů a sanace stávající kanalizace.

Dopravní podnik hl. m. Prahy této výluky využil k tomu, aby na tramvajové trati v daném úseku Smetanova nábřeží provedl výřezy kolejnic, opravy asfaltových povrchů i dláždění a elektrického ohřevu výhybek.

Zdroj: DPP, foto: Petr Antony / Dopraváček.eu

Leave a Reply

%d bloggers like this: