Ústí nad Labem pořídí další trolejbusy od Škody

Kontrakt na nákup velkokapacitních trolejbusů uzavřel ústecký dopravní podnik se Škoda Group na podzim roku 2022.

Nyní využil Dopravní podnik města Ústí nad Labem celou opci a pořídí dalších dvanáct kloubových trolejbusů Škoda 27 Tr. Tato poslední objednávka dosáhne částky bezmála 250 milionů Kč, celkově má zakázka hodnotu více než 650 milionů Kč.

Trolejbusy Škoda 27 Tr vybavené nejmodernějšími prvky se vyznačují skvělou energetickou účinností, minimálním dopadem na životní prostředí a zvýšeným komfortem pro cestující.

Součástí vozidel je trakční baterie, která umožňuje provoz v úsecích bez trolejového vedení, čím je zajištěna obslužnost i ve vzdálenějších oblastech města. Cestujícím bude k dispozici moderní informační a odbavovací systém s obrazovkami, USB nabíječky pro dobíjení drobné elektroniky, jízdnímu komfortu přispěje i výkonná klimatizace. Ke zvýšení bezpečnosti bude trolejbus opatřen kamerovým systémem uvnitř i vně vozidla a funkcí hlídání mrtvých úhlů.

Vozidlo je třínápravové, má čtvery dveře a kapacitu 115 cestujících. Vzhledem ke členitosti terénu ve městě je vozidlo pro Ústí nad Labem opatřeno dvěma hnacími nápravami.

„Stabilní a dlouhodobé partnerství s našimi klienty je pro nás tím nejdůležitějším. S ústeckým dopravním podnikem spolupracujeme mnoho let, všechny provozované trolejbusy jsou značky Škoda. Nesmírně si vážím toho, že na straně DP bylo rozhodnuto uplatnit celou opci na nákup nových trolejbusů Škoda 27 Tr. Trolejbusy Škoda v sobě dokonale propojují inovace, spolehlivost a ohleduplnost k životnímu prostředí, a právě proto se k nám zákazníci stále vrací. I z toho důvodu jsme považováni za jednoho z předních výrobců trolejbusů v Evropě. A my tento závazek rozhodně nebereme na lehkou váhu,“ popisuje Petr Novotný, President Components & Bus Mobility ve Škoda Group.

„Dodávkou 33 velkokapacitních parciálních trolejbusů dojde k zásadní modernizaci vozidlového parku této trakce, a zároveň k ukončení provozu posledního trolejbusu 15 Tr. Jsme opravdu rádi, že se nám podařilo podepsat kontrakt s naším dlouholetým a prozatím jediným dodavatelem trolejbusů značky Škoda a upřímně se těšíme, až nové trolejbusy vyjedou do ulic města Ústí nad Labem. Věřím, že s dodávkou těchto vozidel dojde ke zvýšení komfortu pro cestující veřejnost i naše řidiče,“ uvedla Simona Mohacsi, předsedkyně představenstva a výkonná ředitelka Dopravního podniku města Ústí nad Labem a.s.

Martin Dufek / Dopraváček.eu, zdroj: Škoda Group

1 komentář: „Ústí nad Labem pořídí další trolejbusy od Škody

  • Čt 22. 6. 2023 (10:12)
    Permalink

    Nový vozy fajn. Ale taky by bylo fajn konečně začít řešit to že přes ty vaše celopolepy často není vidět vůbec z vozu. Jet ráno do práce a vidět jen černo není úplně ok. Nechápu jak tohle mohl vůbec někdo schválit. Chápu že jsou z toho peníze, ale jde vám vůbec i o lidi které tím vozíte?

    Reagovat

Leave a Reply

%d bloggers like this: