V Praze vyjely tramvaje s unikátním designem v ukrajinských národních barvách

Nový celovozový polep s unikátním designem v ukrajinských národních barvách obdržela strašnická souprava vozů T3R.PV evidenčních čísel 8161+8162.

Hlavní město se ve spolupráci s Dopravním podnikem hl. m. Prahy symbolicky připojuje k projektu #RIDEFORUKRAINE.

Tramvaje propagující fundraisingovou platformu United24, kterou založila ukrajinská vláda s cílem získat prostředky převážně na humanitární pomoc, budou celovozový polep vozit po dobu šesti měsíců a ještě dnes odpoledne bude souprava vypravena na linku číslo 22.

Slavnostní představení polepených vozů se dnes krátce po poledni konalo za přítomnosti náměstka primátora hl. m. Prahy pro oblast dopravy a předsedy dozorčí rady DPP Zdeňka Hřiba, člena představenstva a technického ředitele DPP – Povrch Jana Šurovského, ukrajinského diplomata Vitalije Usatyja a dalších zvaných hostů v tramvajové zastávce Hlavní nádraží v Opletalově ulici v Praze 1.

Slavnostní představení polepených vozů v Opletalově ulici

Projekt #RIDEFORUKRAINE zahájili ukrajinští dobrovolníci pobývající v současné době ve Vídni, kde vyjela v září roku 2022 první tramvaj s tímto designem. O měsíc později dva trolejbusy vyjely ve Vilniusu, v listopadu tramvaj v Haagu a v únoru tohoto roku pak Rize vyrazil trolejbus.

„Tramvají v barvách Ukrajiny s odkazem na oficiální státní fundraisingovou platformu Ukrajiny se připojujeme ke kampani probíhající v řadě dalších evropských měst, jako jsou třeba Vídeň, Haag, Riga nebo Vilnius. Role měst je v pomoci Ukrajině, která čelí genocidě ze strany Ruska, klíčová. Kvůli útokům na tamní důležitou infrastrukturu k nám prchají lidé, kterým jsme poskytli zázemí do doby, než válka v jejich zemi skončí. Naši pomoc je nutné směrovat především do míst, kde ji lidé nyní nejvíce potřebují,“ říká náměstek primátora hl. m. Prahy pro oblast dopravy Zdeněk Hřib.

Vozy T3R.PV evidenčních čísel 8161+8162 v tramvajové zastávce Hlavní nádraží v Opletalově ulici
Vozy T3R.PV evidenčních čísel 8161+8162 v tramvajové zastávce Hlavní nádraží v Opletalově ulici

Martin Dufek a Petr Antony / Dopraváček.eu, zdroj: MHMP a DPP

6 komentářů: „V Praze vyjely tramvaje s unikátním designem v ukrajinských národních barvách

 • St 21. 6. 2023 (19:56)
  Permalink

  A už je dokonce prý nabouraná

  Reagovat
  • Čt 22. 6. 2023 (10:13)
   Permalink

   Žluto-modro-FIALOVEJ HNUS

   Reagovat
   • Pá 23. 6. 2023 (7:55)
    Permalink

    Vive la comédie !
    🙈

   • Čt 29. 6. 2023 (20:57)
    Permalink

    všude sám dezolát

 • Pá 23. 6. 2023 (14:45)
  Permalink

  Tak to už si opravdu děláte legraci 😡

  Reagovat

Leave a Reply

%d bloggers like this: