Pardubice pořídí dalších 10 trolejbusů od Škody

Pardubický dopravní podnik pořídí dalších deset nových trolejbusů od skupiny Škoda Group. Tato zakázka navazuje na úspěšnou dodávku trolejbusů, která proběhla během letošního června.

Nové trolejbusy typu Škoda 32 Tr s karoserií SOR NS 12 od libchavského výrobce budou předány do září 2024. Celková hodnota zakázky je zhruba 145 milionů korun.

Klimatizované vozy nabízí prostorný interiér, moderní informační systém s LED obrazovkami. Trolejbus je vybaven nejnovějšími technologiemi, včetně trakční baterie s dojezdem na vzdálenost minimálně 12 km, která obstará plynulý provoz v oblastech bez trakčního vedení. Jak je typické pro trolejbusy s bateriovým pohonem, i tento je opatřen polo-automatickými sběrači.

K vyšší bezpečnosti přispěje kamerový systém. Důkladná pozornost, kterou Škodovka věnuje detailům svých produktů, zaručuje bezproblémový a příjemný zážitek z cestování.

„Dopravní podnik města Pardubic patří mezi naše nejvýznamnější partnery. Ostatně, naše trolejbusy tvoří dlouhodobě páteř pardubického vozového parku. Jsme poctěni, že si dopravní podnik opět vybral naše vozidla. Tato opětovná volba odráží důvěru našich klientů v naše produkty a posiluje naše odhodlání dále poskytovat špičková dopravní řešení. Naším cílem je poskytovat inovativní a spolehlivé vozy, které se postarají o nejlepší možný jízdní zážitek cestujících a současně přispějí k udržitelné městské mobilitě,“ uvedl Petr Novotný, President Components & Bus Mobility ve Škoda Group.

O dodání letošních deseti trolejbusů do Pardubic jsme již informovali v reportáži na tomto odkazu.

Martin Dufek / Dopraváček.eu, zdroj a foto: Škoda Group

Leave a Reply

%d bloggers like this: