Postřehy z cest: Nehoda tramvaje v Budapešti a operativní řízení provozu

V pondělí 10. července došlo poblíž zastávky Szent Gellért tér na křižovatce ulic Bartók Béla út a Mészöly utca ke střetu osobního vozidla s tramvají. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Tramvaj utrpěla jen drobné poškození laku, zato automobil přišel o plastový kryt zavazadlového prostoru.

Provoz tramvají na budínském břehu byl omezen přibližně hodinu a půl a nepravidelnosti se přenesly i na břeh pešťský. Provoz tramvají linek 47, 48 a 49 byl kvůli nemožnosti obracení mezi Deák Ferenc tér a Szent Gellért tér zcela zastaven. Linky 19, 41 a 56 byly zkráceny do zastávky Rudas Gyógyfürdő, kde se otočily přes kolejovou spojku a pokračovaly zpět do města. Ve velmi omezeném rozsahu byla nasazena náhradní autobusová doprava, autobus číslo 19. Cestující využili také běžné autobusové linky 107, která ani přes svou kapacitu kloubových vozidel při vysoké poptávce nedostačovala. V hojné míře tak cestující zvolili stejně jako my pěší přesun.

Linky 19, 41 a 56 byly zkráceny do zastávky Rudas Gyógyfürdő
U zastávky Rudas Gyógyfürdő se tramvaje otočily a přes kolejovou spojku pokračovaly zpět. Na několik minut situaci zkomplikoval mechanický problém s výhybkou, se kterým kolegyni přispěchal pomoci řidič tramvaje stojící v koloně

Ve srovnání s řešením mimořádností v české metropoli maďarská poněkud zaostává. V Praze jsou nehody podobného typu řešeny většinou na místě s uvolněním kolejí do 10 minut. Dispečeři situaci náležitě zdokumentují a poté tramvají odjíždí, aby byla trať v místě události průjezdná co nejdříve. Administrativní záležitosti pak dispečerská posádka řeší za provozu. Hrubým odhadem se provoz tramvají v maďarském hlavním městě srovnal do správných časových poloh po zhruba dalších dvou hodinách, kdy autoři článku už provoz pozorovali z jedné ze zdejších vendéglő.

Martin Dufek a Lukáš Julínek / Dopraváček.eu

Leave a Reply

%d bloggers like this: