Dopravní podnik měst Chomutova a Jirkova pořídí šest autobusů od Solarisu

DP měst Chomutova a Jirkova objednal u Solarisu šest autobusů za celkovou cenu 45,7 mil. Kč.

Dodávka nových autobusů proběhne v letech 2024 až 2026 (každý rok dva vozy). Pět autobusů bude dieselových (z toho 2 vozy kloubové 18 m) a jeden s pohonem na CNG.

Nové autobusy mají postupně nahradit nejstarší vozy. Dostatek autobusů umožní pak podle dopravce posílit některé spoje tak, že je ve špičce obslouží dva autobusy (např. spoje linky č. 301).

„Trolejbusovou MHD zajišťuje 15 trolejbusů s průměrným stářím 5 let. DPCHJ a. s. chce v trolejbusové MHD využít své trolejové elektrorozvodné sítě a bez nákladů na budování speciálních dobíjecích stanic směřovat k tzv. parciálním trolejbusům, tj. trolejbusům s pomocným bateriovým pohonem, který umožňuje jízdu bez trakčního trolejového vedení. Taková operativnost vozidla umožňuje stávající trasy linek MHD prodloužit bez investic do trolejového vedení (a měníren) a v případě stavebních uzavírek a jiných překážek takový úsek/objížďku překonat a pokračovat v dané trase. Parciální trolejbusy bude DPCHJ a. s. pořizovat v době ke konci životnosti současných trolejbusů s čímž jsou spojená i očekávání, že do té doby technologický vývoj přinese kapacitnější, lehčí a levnější baterie,“ uvádí Ing. Petr Maxa, ředitel společnosti DPCHJ.

Aktuálně DPCHJ provozuje 36 autobusů MHD, z nichž 25 je na CNG, což představuje 70 %. Průměrné stáří autobusů MHD je 7,2 roku.

Podpis smlouvy na nové autobusy (zleva: Roman Zdráhal, ředitel SOLARIS CZECH spol. s r. o. a Petr Maxa, ředitel DPCHJ, foto: DPCHJ)

Martin Dufek / Dopraváček.eu, zdroj: DPCHJ, úvodní foto: Solaris Bus & Coach

Leave a Reply

%d bloggers like this: