České dráhy nasadily do zkušebního provozu další jednotky RegioFox

Zkušební provoz nových motorových jednotek RegioFox probíhá na tratích Středočeského kraje a Prahy od srpna tohoto roku.

V tomto týdnu rozšířily České dráhy zkušební provoz o další RegioFoxy. Denně tak budou nasazovat až 3 jednotky z celkem pěti, které mají nyní pro zkušební provoz k dispozici.

Denně najedou nové RegioFoxy zhruba 1 400 kilometrů a v pracovní dny obslouží až 38 vlaků. Na zbývajících jednotkách bude probíhat zácvik personálu, provozní údržba a odstraňování nedostatků zjištěných při zkušebním provozu.

Nové polské motoráky vozí ve zkušebním provozu cestující na linkách S 75 Rakovník – Beroun a S 6 Beroun – Rudná u Prahy – Praha. Jednotky musí ujet v rámci zkušebního provozu celkem 50 000 kilometrů.

Nové klimatizované vlaky jsou vybaveny nízkoemisními motory Rolls-Royce splňujícími emisní limity Stage V, které kromě klasické nafty umí jezdit i na biopalivo HVO. Samozřejmostí je vybavení nových jednotek palubní sítí Wi-Fi a elektrickými zásuvkami 230 V, případně také USB porty pro napájení notebooků, tabletů a mobilních telefonů.

RegioFoxy mají maximální rychlost 120 km/h, výkon 750 kW a jsou vybaveny moderní zabezpečovací a sdělovací technikou, jako je vlakový zabezpečovací systém ETCS a radiokomunikace GSM-R.

Od zahájení zkušebního provozu ujely jednotky RegioFox skoro 21 000 kilometrů.

Martin Dufek a Petr Antony / Dopraváček.eu, zdroj: České dráhy

Leave a Reply

%d bloggers like this: