Praha 6 zvýšila poplatky v zónách placeného stání v Dejvicích a Bubenči
Od 1. ledna došlo v centrální části Dejvic a Bubenče ke zvýšení poplatků za návštěvnické parkování v zónách placeného stání.
Na fialových zónách došlo ke sjednocení poplatku za parkování na 50 Kč za hodinu. Rezidentů se změny pro parkování v novém roce netýkají. V období od 20:00 do 8. hodiny ráno je však cena na fialových zónách za celou noc pouze 50 Kč.
„Jedním z důvodů pro zvýšení ceny za parkování v zónách placeného stání je především nedostatek parkovacích míst pro rezidenty a hustota individuální dopravy. Naší snahou je, aby lidé pro dopravu do Dejvic a Bubenče využívali především MHD, která je zde na vysoké úrovni a velmi dobře dostupná pro všechny,“ říká radní pro dopravu městské části Praha 6 Ondřej Matěj Hrubeš.
V modré parkovací zóně je cena za krátkodobé parkování 60 Kč na hodinu. Parkovat je zde možné maximálně dvě hodiny. Pro delší parkování musí řidiči využít fialové zóny.

