Solaris dodá deset trolejbusů Solaris Trollino 18 do Bergenu

Společnost Keolis Norge AS objednala deset trolejbusů Solaris Trollino 18 pro Bergen v celkové hodnotě 8 milionů EUR. Elektrickou výzbroj do trolejbusů dodá společnost Škoda Electric. Vozy výrobce dodá v září tohoto roku a nasazeny budou na jedinou trolejbusovou linku v Bergenu o délce  7,5 km.

Trollina budou poháněna elektromotorem o výkonu 250 kW. Vybavena budou také trakčními bateriemi o výkonu 55 kWh, díky nimž bude možné ujet přes 11 kilometrů bez trolejového vedení.

Ve voze bude  47 sedadel s bezpečnostními pásy a nízkopodlažně bude k dispozici 10 sedadel. Jedno ze sedadel za kabinou řidiče pak bude možno sklopit a místo využít například pro vodicího psa nevidomého. Pro invalidní vozíky nebo kočárky budou k dispozici dva prostory s popruhy a skládací rampa umístěná u druhých dveří. Nízkopodlažní trolejbusy budou vybaveny funkcí kneelingu.

“Jsem velmi rád, že mohu představit první trolejbusy naší značky v Norsku.” To, že se Bergen rozhodl vozidly Solaris provozovat jedinou trolejbusovou linku v zemi, je pro nás skutečně milníkem“ – řekl Sverre Skaar, generální ředitel společnosti Solaris Norge AS, která bude odpovědná za LCC a poprodejní servis v depu v Bergenu.

Klimatizovaná vozidla se dvěma velkoplošnými obrazovkami a hlasovým oznamováním zastávek, kamerový systém a systém počítání cestujících budou zatepleny speciálním balíčkem pro skandinávské země, který zvyšuje tepelný komfort cestujících a snižuje spotřebu energie. Trolejbusy budou také přizpůsobeny pro použití sněhových řetězů.

Solaris

Leave a Reply

%d bloggers like this: