Trolejbus Ekova Electron se přesouvá z Prahy do Plzně, jezdit bude na lince č.19

Parciální trolejbus EKOVA Electron 12T po Praze vyzkoušejí Plzeňské městské dopravní podniky. Cestující se dočkají v Plzni nasazení vozidla do zkušebního provozu po Velikonocích. Tiskový mluvčí PMDP pan  René Vávro upřesnil, že vozidlo bude nasazeno na linku číslo 19.

Trolejbus byl představen v Praze 24. září 2019 a od středy 25. září se začal testovat v pravidelném provozu na lince číslo 58 z Palmovky do Letňan. V období od konce září do března tohoto roku najezdil v Praze s cestujícími celkem 16 554 kilometrů.

Tento vůz pohání trakční elektromotor, který je napájen elektrickou energií buď z trolejového vedení, nebo z vestavěných trakčních baterií. Při brzdění vozidla plní elektromotor funkci generátoru a vyrobená energie slouží pro vlastní spotřebu vozidla (napájení palubní sítě nebo vytápění), dobíjení baterií a případně rekuperaci do trolejového vedení (pokud se v oblasti měnírny nachází jiné vozidlo, které ji může spotřebovat). Garantovaný dojezd na baterie bez elektrického vytápění je 18 km, s vytápěním 12 km.

Prostor druhých dveří je osazen mechanicky výklopnou plošinou pro nástup vozíčkáře a vozidlo je vybaveno systémem snižování podlahy pro pohodlnější nástup imobilních osob. Klimatizace je jak v prostoru pro cestující, tak samostatně i pro řidiče. Vytápění prostoru pro cestující je řízeno automaticky. Osvětlení prostoru pro cestující je zajištěno LED technologií s možností plynulé regulace intenzity. Maximální celková obsaditelnost vozu EKOVA ELECTRON 12T je 86 osob.

Trolejbus EKOVA Electron 12T v Praze na Palmovce.

Dopraváček, zdroj: PMDP a DPP

Leave a Reply

%d bloggers like this: