Estonský Tallinn si objednal dalších 100 autobusů od Solarisu

V loňském roce společnost Solaris zvítězila ve výběrovém řízení na dodávku 100 městských autobusů na CNG dopravní společnosti Tallinna Linnatranspordi AS. Zakázka v hodnotě 27 milionů EUR je plněna od září letošního roku. 

Nyní provozovatel využil možnosti obsažené ve smlouvě a potvrdil objednávku dalších 100 autobusů od polského výrobce za téměř 28 milionů EUR.

Tentokrát bude objednávka zahrnovat 50 autobusů Solaris Urbino 12 CNG a 50 kloubových autobusů Solaris Urbino 18 CNG. Autobusy výrobce dodá během příštího roku.

Podle informací výrobce bude těchto sto nově dodaných vozidel vybaveno odlišně oproti předávaným autobusům. Solarisy budou mít nově například uzavřené kabiny řidiče se samostatným vchodem. Toto je jen jedno z mnoha řešení nabízených výrobcem autobusů jako součást balíčku „anti-coronavirus“.

Autobusy budou vybaveny motorem s výkonem 239 kW, funkcí studeného startu, která usnadňuje nastartování motoru při velmi nízkých venkovních teplotách, celovozovou klimatizací, USB porty instalované mezi sedadly v každé řadě, chybět nebude ani vnitřní i vnější kamerový systém.

Společnost Solaris navíc vybaví autobusy celou řadou řešení pro zvýšení bezpečnosti cestujících a řidičů. Jmenovat můžeme například systém detekce a hašení požáru a systém, který monitoruje doplňování paliva a zajišťuje bezpečnost sledováním doplňování paliva a spotřeby paliva.

Dopraváček / Martin Dufek, zdroj: Solaris Bus & Coach

Leave a Reply

%d