ČSAD Vsetín představila nové autobusy pro městskou hromadnou dopravou ve Vsetíně

Ve Vsetíně vyjede od nového roku na linky městské hromadné dopravy čtrnáct nových autobusů SOR NBG 12, jejichž vnější vzhled je zdoben valašskými motivy, které jsou inspirovány valašskými písničkami. Společnost pořídila nové vozy na stlačený zemní plyn za  98,93 milionů korun, přispěla Evropská unie z dotačního programu IROP.

Vozidla jsou nízkopodlažní po celé své vnitřní ploše, umožňují tedy pohodlný nástup i výstup všemi dveřmi především starším lidem nebo maminkám s kočárky. U prostředních dveří mají navíc mechanickou plošinu pro nástup cestujících na vozíčku. Jsou vybavena vnitřním i vnějším elektronickým vizuálním a akustickým systémem pro informování cestujících včetně nevidomých a slabozrakých, kteří si pomocí speciálních ovladačů budou moci vyžádat ohlášení informací o lince ještě před nastoupením, kde se autobus zrovna pohybuje, aktuální čas apod. Moderní odbavovací systém umí přijímat kromě hotovosti i čipové karty, bankovní karty nebo QR kódy,“ uvedl ředitel ČSAD Vsetín Oldřich Holubář.

Pro nové autobusy vybudovala společnost ve svém areálu velkokapacitní plnicí stanici CNG. Nebudou ji využívat jenom autobusy a nákladní vozidla, ale je připravena i na možnost plnit osobní vozidla pro veřejnost.

Společnost ČSAD Vsetín má s městem Vsetín smlouvu na zajištění MHD až do konce roku 2029.

Dopraváček / Martin Dufek, zdroj a foto: ČSAD Vsetín

Leave a Reply

%d bloggers like this: