V Kolíně se dočkají nového podchodu, součástí stavby bude také úprava nástupišť

Správa železnic vypisuje soutěž na zhotovitele stavby nového podchodu v Kolíně, který zajistí bezbariérový přístup na všechna nástupiště a propojit přednádražní prostor se Starokolínskou ulicí. Nejvýše přípustná nabídková cena zakázky je 423,3 milionu Kč bez DPH.

Nový podchod vznikne přestavbou stávajícího technologického podchodu pro zajištění bezbariérové přístupnosti nástupišť. Každé nástupiště bude nově propojeno s podchodem jedním výtahem a jedním schodištěm. Kromě pohodlného přístupu k vlakům bude velkým přínosem také jeho prodloužení pod celou stanicí až do Starokolínské ulice,“ uvádí tisková mluvčí Správy železnic Nela Friebová.

Součástí stavby bude také úprava nástupišť, jejich zastřešení a administrativní budovy u přednádraží a vybudování nového orientačního a informačního systému v celé stanici.

Realizace stavby by měla začít v únoru 2022 a musí být koordinována se stavbami BC Velim Poříčany, BC Adamov – Blansko, BC Ústí n. O. – Brandýs n. O. – původní stopa a Modernizace železničního uzlu Pardubice. Termín dokončení je plánován na prosinec 2024.

Dopraváček / Martin Dufek, zdroj: Správa železnic

Leave a Reply

%d bloggers like this: