Lokomotivy „Žehlička“ na trati Rybník – Lipno nad Vltavou

Na trati Rybník – Lipno nad Vltavou, uvedené do provozu v roce 1911, jako druhé elektrizované trati v Českých zemích, jsou od změna napájecí soustavy na 25 kV, 50 Hz stále nasazovány elektrické lokomotivy řady 210 přezdívané „Žehlička“ se soupravou vozů BDs a Bmto292.

V současné době jsou nasazovány stroje 210.039, 058, 059 vyrobené v roce 1983 ve Škodě Plzeň. V obou obratových stanicích je nutné objíždění souprav. Dopravní koncept počítá s hodinovým intervalem a s křižováním ve Vyšším Brodě, při poměrně rychlých obratech souprav. Posun v koncových stanicích zajišťuje strojvedoucí vlaku. Ozdobou trati je zejména lokomotiva 210.059, která je nalakována do atraktivního retro nátěru, včetně původního Kryšpínova“ označení na litých tabulkách S458.0059.

Svezení na této trati, končící těsně pod přehradou Lipno I, doporučujeme nejen milovníkům železnice spojit s procházkou kolem Lipna. Výlet je možné kombinovat i s  projížďkou lodí společnosti Lipno-Line nebo s přívozy, jež provozují místní samosprávy.

Dopravce České dráhy objednal pro Jihočeský kraj nové dvouvozové elektrické jednotky RegioPanter, se kterými se pravděpodobně nově počítá po ověřovacím provozu k turnusovému nasazení i na této trati.

Dopraváček / Ondřej Rudolf, foto: Jitka Pašková

Leave a Reply

%d bloggers like this: